Найбільша біржа біткоїнів у Таїланді готується до проведення ініційної публічної пропозиції (IPO).

  • 02.04.2024 07:45
  • 3 хвилини читання
Найбільша біржа біткоїнів у Таїланді готується до проведення ініційної публічної пропозиції (IPO).

Група компаній Bitkub Capital Holdings, яка є власником найбільшої біткоїн-біржі в Таїланді, готується до проведення першої публічної розміщення акцій (IPO). Цю інформацію оприлюднив Bloomberg.

Компанія Bitkub планує вийти на Фондову біржу Таїланду (SET) у 2025 році. Для досягнення цієї мети вона збирається найняти фінансових консультантів. Головна мета майбутнього публічного розміщення акцій полягає в залученні нового капіталу і підвищенні престижу компанії Bitkub.

Крім того, що Bitkub наймає консультантів, зараз активно збільшується кількість співробітників, незважаючи на те, що кількість персоналу скоротилася на 6% у 2022-2023 роках.

За словами генерального директора компанії Джіраюта Срупсрісопи, до 2025 року тайська біржа планує збільшити свій персонал до 1000 співробітників, що є значним зростанням по відношенню до поточних 2000 осіб.

Компанія Bitkub повідомила акціонерів у листі про намір провести IPO в Таїланді у 2023 році, але не вказала точних дат.

Криптовалютные биржи в Таиланде

Біткаб, розташована в Бангкоку, є найбільшою біржею в Таїланді, яка утримує 77% частку ринку станом на кінець 2023 року. Щоденний обсяг торгів на цій біржі складає близько $30 млн.

Серед інших великих таїландських криптобірж – Upbit, яка була запущена у 2021 році, а також Bitazza та Zipmex. Однак у листопаді 2023 року Zipmex припинила свою торговельну діяльність після репресій з боку місцевих регуляторів.

Останні роки Таїланд став великим гравцем у сфері криптовалют. Згідно з даними статистичних агенцій, станом на 2023 рік у країні налічувалося понад 13 мільйонів власників біткоїнів та інших криптовалют, що складало близько 18% від загальної чисельності населення. Прогнозується, що до 2028 року ця цифра зросте до 17,7 мільйонів користувачів.

Поступова регулювання

Слід відзначити, що влада Таїланду не перешкоджає розвитку індустрії Біткоїн. Зокрема, місцеві регулятори у 2024 році звільнили торгівлю біткоїнами та криптовалютами від сплати податку на додану вартість (ПДВ).

Міністерство фінансів планує сприяти просуванню цифрових активів як альтернативного інструменту залучення капіталу. Уряд вважає, що таке рішення сприятиме розвитку біткоїн-індустрії та допоможе економіці отримати новий імпульс.