Корок Рей, доцент бізнес-школи Мейса при Техаському університеті A&M, оголосив про свої плани заснувати Інститут дослідження Біткоїна. Про це повідомляє журнал Bitcoin Magazine.
Вчений звернув увагу на потенціал Біткоїна для забезпечення безпечних багатосторонніх обчислень. На прикладі гравців у покері він запропонував розглянути використання Біткоїна для домовленості про стан конкретної гри як основний метод обчислень.
Після цього він розширив поняття, додавши до нього глибокі нейронні мережі та навчання з підкріпленням на основі штучних інтелектуальних агентів, які здатні були б спільно виконувати обчислення в рамках технології блокчейну Біткоїна.
"Кінцевим варіантом використання Біткоїна, наприклад, через сто, двісті або п'ятсот років, будуть вже не люди, а машини... у зв'язку з поширенням технологічного прогресу, я вважаю, що найбільшою можливістю буде глибока інтеграція між машинами та всією мережею Біткоїна на різних рівнях. Дослідницький інститут Біткоїна спрямований на об'єднання цих двох сфер досліджень і розробок та поєднання Біткоїна з ключовими досягненнями у галузі штучного інтелекту", – пояснив Рей.
Він також висловив пропозицію залучити найкращих розробників для роботи над проектом Біткоїн.
Чи можливе поєднання Біткоїна і штучного інтелекту?
Поєднання Біткоїна та штучного інтелекту (ШІ) відкриває цікаві можливості для інновацій та покращення ефективності в цифровому просторі. ШІ може бути використаний для аналізу великих обсягів даних з блокчейну Біткоїна з метою виявлення тенденцій, прогнозування змін цін і навіть автоматизації торгових стратегій, що надає трейдерам перевагу у прийнятті обґрунтованих рішень.
Крім цього, СХІ може автоматизувати та оптимізувати взаємодії між користувачами й мережою Біткоїн, наприклад, за допомогою смарт-контрактів або полегшення управління активами, що зробить використання BTC більш зручним та ефективним.
Чат GPT та платежі у біткоїнах
Існує безліч випадків успішної інтеграції ШІ та сфери Біткоїну. Недавно чат-бот ChatGPT «вивчився» успішно здійснювати платежі у біткоїнах за допомогою мережі Lighting.
Зокрема штучний інтелект успішно впорався з використанням популярного Lightning-протоколу LND і здатен коректно пересилати API-запити згідно з бажаннями користувача.