Мета проектного офісу полягає в наданні молодим компаніям всіх можливостей для розвитку, розширення та залучення інвестицій.
Як ми вже писали раніше, Дія.City стане більш доступним для стартапів. Ці зміни, а також інші, передбачені у законопроєкті № 9319 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні".
Нагадаємо, що Верховна Рада України вже затвердила документ у першому читанні зі змінами в деяких положеннях. Цей документ ще повинні прийняти у другому читанні, але бізнес-спільнота вітає важливе рішення в цій галузі та оцінює нові переваги Дія.City.
У нашому матеріалі ми представили основні запропоновані зміни у законопроєкті, які стосуються бізнесу, а також відгуки щодо поліпшень в проектному офісі Дія.City. Надалі ми розглянемо це детальніше.
Спеціальна податкова система
Проєкт закону №9319 вдосконалює спеціальний податковий режим Дія.City та усуває деякі проблеми. Раніше малим компаніям було заборонено реєструватися як резиденти Дія.City і скористатися пільгами. Протягом роботи простору було отримано багато відгуків, що невеликим компаніям важко відвідувати Дія.City. Тепер ця проблема вирішується.
Починаючи з сьогоднішнього дня, найменші технологічні компанії можуть скористатися всіма перевагами, які пропонує Дія.City, включаючи пільгові податкові ставки. Згідно з цим законопроєктом, ми розширили доступ до Дія.City для найменших стартапів. Зокрема, вимога мати команду з 9 осіб для отримання пільгових ставок Дія.City була скасована, - повідомили представники PSM з проєктного офісу Дія.City.
Отже, у Дія.City існує велика кількість корисних інструментів спеціально для початкових підприємств - від податкових механізмів для залучення ангельських інвестицій до опціонів, конвертованих позик і інших інструментів венчурного інвестування. Це надає можливість молодим компаніям розвиватися, масштабуватися та залучати інвестиції.
Також варто зазначити, що Дія.Бізнес представила корисну послугу для мешканців України. Як її можна використовувати - читайте далі.
Підвищення протикритерію
Також важливою новацією є те, що за новим законопроєктом пропонується вирішити питання можливої участі країни-агресора у проєктному офісі. У документі передбачено, що якщо прямий або опосередкований власник часток юридичної особи є резидентом держави-агресора, такі компанії не зможуть бути резидентами Дія.City, незалежно від місця їх перебування.
У поточній версії основного закону про Дія.City цей антикритерій виглядає наступним чином: наявність у статутному/акціонерному капіталі прямих або опосередкованих власників часток/акцій держави-агресора, або наявність у структурі юридичних осіб, зареєстрованих відповідно до законодавства такої держави, або фізичної особи, яка постійно або переважно проживає в такій державі. Після внесення змін законопроєктом №9319 не буде значення, де вони перебувають чи проживають зараз», — пояснюють у Дія.City.
Додаткові умови, які допомагають розвитку галузі.
Серед численних позитивних змін, які передбачаються законопроєктом, є можливість гіг-спеціалістам під час виконання робіт чи надання послуг за гіг-контрактом отримувати освіту. Іншими словами, це означає, що їм дозволено буде одночасно навчатися у навчальних закладах.
Також планується уточнення особливостей оподаткування зарплати та винагороди за гіг-контрактом спеціалістів резидента Дія Сіті. Крім того, проектом передбачаються зміни у розмірі ЄСВ, яке сплачується за спеціалістів резидента Дія Сіті. У Європейській Бізнес Асоціації вважають, що ці зміни є важливою підтримкою для компаній і стимулюванням розвитку цифрової економіки в Україні.
Також варто прочитати: «Навіть під час війни Україна може стати важливим Європейським ІТ-центром»: розмова з керівницею проєктного офісу Дія.City Наталією Денікеєвою.
Комітет з ІТ Європейської Бізнес Асоціації щиро висловлює подяку Міністерству цифрової трансформації України за підтримку галузі на всіх етапах розгляду законопроєкту. Покращення режиму Дія Сіті сприятиме створенню додаткових умов для підтримки ІТ-сектору. Також варто відзначити роботу депутатів, зокрема профільного Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики. Пропозиції Асоціації були враховані під час доопрацювання тексту законопроєкту до першого читання, за що бізнес-спільнота висловлює вдячність.
Важливими є внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що стосуються уточнення категорій військовозобов’язаних осіб, які підлягають бронюванню. Особливо, це може стосуватися можливості бронювання військовозобов’язаних осіб, які є гіг-спеціалістами резидента Дія Сіті.
Підприємницька спільнота з нетерпінням чекає на ухвалення проєкту в другому читанні. Протягом цього часу можливі будь-які зміни та поправки від депутатів, тому остаточний варіант буде відомий після офіційної публікації та представлення остаточного тексту документа.
Корисно вивчити таку інформацію:
Українці можуть реєструвати шлюб за допомогою відеозв’язку в Дія: постанова.
Компанії Мінцифри та Adobe організують спільний семінар, на якому українці навчаться новому.
Мінцифри подали заявку на реєстрацію торгової марки "Дія Сторе".