Неочікуваний спад ціни Біткоїна: чому він відбувся та які наслідки очікуються

  • 06.03.2024 07:45
  • 4 хвилини читання
Неочікуваний спад ціни Біткоїна: чому він відбувся та які наслідки очікуються

Ціна Біткоїна раптово впала, зазнавши небаченої корекції, в результаті чого ринок був ліквідований на суму понад $680 млн.

Незабаром після досягнення свого історичного максимуму (ATH) $69 170,63 головна криптовалюта фіксує безпрецедентне зниження ціни.

Ціна Біткоїна викликає загальноринковий розпродаж.

Цього тижня ціна Біткоїна трималася на стійкому зростанні до вчора. Однак, за останніми ринковими даними, ціна цифрової валюти впала на 7,37%, що стало найбільшим спадом з початку року. На момент написання цього матеріалу вартість монети складає $63 400 при ринковій капіталізації $1,25 трлн.

Неочікувана корекція ціни також спричинила ліквідацію на суму понад $680 млн за останні 24 години, за даними CoinGlass. Аналітична платформа вказує на те, що кількість ліквідованих трейдерів складає 200 243 особи, з найбільшим пошкодженням серед "довгих" трейдерів.

З усіх об'єктів аналізу було найбільше продано біткоїнів — на суму $201,14 млн. При цьому втрати тривалих трейдерів склали $111,45 млн, а коротких трейдерів — $89,69 млн.

Після того, як ціна Ethereum вперше з листопада 2021 року перевищила рівень у $3 500, криптовалюта зазнала інтенсивної ліквідації. Загальна сума ліквідації становила $109,6 млн за останні 24 години, при цьому було ліквідовано $37,24 млн угод на зростання ціни та $72,36 млн на спад ціни.

Інші криптовалюти, такі як Dogecoin (DOGE) і Shiba Inu (SHIB), також втратили свою бичачу позицію: їхні ліквідації склали $35 млн і $33 млн відповідно.

Тимчасове, але важливе зниження

Необхідно скоригувати ціну Біткоїна через потужний висхідний тренд, який цифрова валюта продемонструвала протягом останнього тижня. За цей період ціна Біткоїна зросла на понад 12%, а за останній місяць – більше ніж на 50%.

Співвідношення ринкової вартості до реалізованої вартості (MVRV), важливий індикатор для оцінки прибутку та збитків власників BTC, досяг критичної межі, яка історично передує значним ціновим корекціям. Криптоаналітик Алі Мартінес вказав на цю тенденцію у своєму твіті від 5 березня, попередивши, що показник MVRV Біткоїна піднявся до 19,57%.

Зазвичай високий коефіцієнт MVRV вказує на те, що ціна перебільшена у порівнянні зі своєю «справедливою» вартістю, що може спровокувати продажі, тоді як низький коефіцієнт свідчить про недооцінку. З урахуванням того, що вчора цей показник склав 19,57%, серед трейдерів та інвесторів зросло занепокоєння щодо можливої різкої корекції цін, і це сталося.

Проте експерти вважають, що, почавшися процес корекції, стане відмінною базою для подальшого зростання криптовалюти до недосяжних раніше висот.

Зниження ціни Біткоїна - це, ймовірно, тимчасова реакція, оскільки більшість адрес мають прибуток. Вплив спотових Біткоїн-фондів (ETF) був основним каталізатором протягом майже двох місяців. Завдяки припливу коштів та настроям, пов'язаним із халвінгом, ціна монети може відновити свій ріст у короткостроковій перспективі.

Раніше ми розповідали про те, що великий аналітик з Волл-стріт прогнозує, що ціна Біткоїна незабаром зросте до $82 000.

Вам може бути цікаво:

  • Біткоїн досяг історичного максимуму відносно євро та фунта стерлінгів.
  • У 2022 році біткоїн-кит отримав прибуток в розмірі $900 млн, купивши BTC.
  • Як високо може піднятися ціна Біткоїна у 2024 році?