Нігерія планує збільшити податки для компаній, що займаються біткоїном, вп'ятеро.

  • 18.03.2024 15:30
  • 2 хвилини читання
Нігерія планує збільшити податки для компаній, що займаються біткоїном, вп'ятеро.

У Нігерії Комісія з регулювання цінних паперів (SEC) запропонувала збільшити реєстраційні внески для компаній, що працюють з біткоїном та криптовалютами, на 400%. Цю інформацію опубліковано на офіційному веб-сайті регулятора.

Запропоновані зміни плануються внести до правил для криптовалютних емітентів, бірж біткоїнів та депозитарних платформ. Оновлення передбачають збільшення всіх внесків. Наприклад, замість 100 000 найр ($64) за подання заявки та 30 мільйонів найр ($19 161) за реєстрацію, згідно з новими умовами, SEC буде вимагати 300 000 найр ($192) за кожну заявку та планує збирати 150 мільйонів найр ($95) за реєстрацію.

Ці пропозиції виникли у зв'язку з ослабленням найгіршої найциркуляції в Нігерії до історично низького рівня по відношенню до долара.

Кого обвинуе нигерийское правительство

Уряд Нігерії стверджує, що вина за девальвацію национальної валюти лежить на індустрії криптовалют, зокрема, на біржі Binance. За думкою влади, саме вона провокує незаконний відтік капіталу. Правоохоронні органи затримали двох регіональних керівників біржі, і тепер компаніям загрожує великий штраф.

Влада Нігерії також вимагає від Binance надати перелік ста найбільших користувачів у країні, а також повну історію транзакцій за останні півроку. Також було заблоковано доступ до торговельних платформ Binance, Coinbase та Kraken.

Цікавість до біткоїна

Слабка економіка, швидше за все, призвела до того, що в Нігерії зросло зацікавлення до біткоїна серед місцевого населення. Так, на країни Африки, що розташовані на південь від Сахари, у період з липня 2022 року по червень 2023 року припало 2,3% світового обсягу транзакцій, пов'язаних з біткоїном.