Новий інструмент буде відповідальний за контроль прозорості біткоїн-фондів.

  • 02.05.2024 10:46
  • 3 хвилини читання
Новий інструмент буде відповідальний за контроль прозорості біткоїн-фондів.

Компанія Hoseki, що спеціалізується на блокчейн-верифікаціях, створила інформаційну панель для підвищення прозорості роботи спотових біржових фондів Bitcoin. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Ця публічна інформаційна панель спрямована на встановлення нового галузевого стандарту верифікації, що надає як роздрібним, так і інституційним інвесторам повну прозорість щодо активів цих фондів.

Панель Hoseki Verified має на меті забезпечити верифікацію біткойнів, які знаходяться на зберіганні у емітентів спотових біткойн-ETF та інших фінансових установ, у режимі реального часу. Ця панель є відкритою та доступною для всіх, показує перевірені біткойни, що зберігаються у таких кастодіанів, як Coinbase, BitGo або Gemini, та надає рівень прозорості, який раніше був недоступний в цій галузі.

У світі інституційного інвестування прозорість вважається не лише додатковою перевагою, але й фундаментальною необхідністю. З появою крипторинку інвестори вимагають найвищих стандартів прозорості та підзвітності. Hoseki Verified відповідає на це вимогу, забезпечуючи постійний рівень верифікації цифрових активів, гарантуючи, що кожен спотовий біткоїн-ETF дотримується найвищих стандартів прозорості та цілісності", - заявив генеральний директор Hoseki Сем Аббассі.

Першою, хто підтримала цю ініціативу, була компанія Bitwise. Hoseki Verified також запросила інші фірми, які працюють з біткоїном, приєднатися та створити більш прозорий інвестиційний ландшафт для біткоїна.

Перший прозорий біткоїн- ЕТФ

У січні компанія Bitwise вперше забезпечила прозорість своїх біткоїн-ETF, опублікувавши адреси своїх біткоїн-фондів, створивши таким чином прецедент серед емітентів біткоїн-ETF.

У зв'язку з ростом попиту на відкритість і підзвітність компанія Bitwise надає інвесторам і громадськості доступ у реальному часі до біткоїн-адрес, пов'язаних з активами ETF. Ця доступність інформації сприяє збільшенню прозорості та підвищенню довіри, що допомагає усунути страхи, пов'язані з перевіркою забезпечення та розподілом активів у ETF.

На кого аналізують аналітики.

Не всі фонди та компанії виявляють подробиці своїх резервів, віддаючи перевагу тому, щоб це робили аналітичні компанії або сервіси. Наприклад, дослідження, проведене фірмою Arkham Intel, показало, що керуюча компанія WisdomTree має в своїх гаманцях 8900 BTC (приблизно $579 млн), пов'язаних з біржовим продуктом (ETP) WBIT. За отриманою інформацією, WBIT зберігає біткоїни на 134 адресах.