Обманювальник Бутерін рекламував шахрайську криптогаманець.

  • 08.02.2024 18:47
  • 3 хвилини читання
Обманювальник Бутерін рекламував шахрайську криптогаманець.

Експерти з безпеки блокчейну CertiK виявили спотворене відео з Віталіком Бутеріним, який просуває фішинговий сайт, що незаконно відтягує кошти з гаманців своїх жертв.

Це не вперше, коли кіберзлочинці використовують вплив співзасновника Ethereum для просування своїх шахрайських схем. У вересні з'явилася вірусна кампанія з підробленим повідомленням про те, що Бутерін підтримує новий токен-мем, який виявився шахрайством.

# Сигнал CertiKSkynetAlert Ми побачили глибокофейкове використання @VitalikButerin для просування вбивці гаманця. Шахрайський сайт - strnetclaim[.]cc. Нижче можна побачити знімок з відео pic.twitter.com/R8AY5CVOea - CertiK Alert (@CertiKAlert) 7 лютого 2024 р.

Нагадаємо, що Deepfakes - це складні цифрові підробки, які створюються за допомогою штучного інтелекту. Зловмисники створюють неправдиві відео або аудіозаписи відомих осіб з метою проведення фальшивих рекламних акцій або поширення дезінформації. У криптосфері прагнення до таких дій помітно зростають, хоча цей процес є повільним і тривожним.

Цікавий з приводу: 10 тенденцій кібербезпеки в 2024 році, на які необхідно готуватися вже зараз.

У початку поточного року кілька каналів YouTube були підкорені хакерами для трансляції фальшивих відео з Майклом Сейлором, колишнім керівником компанії MicroStrategy, що просував недійсні роздачі біткоїнів.

Небезпечна реклама діпфейку Майкла Сейлора на YouTube, що також звертається до Bloomberg. pic.twitter.com/OyS0wyfrX3 - Боббі К (@real_Bobby_K) 5 лютого 2024 року

Інший випадок пов'язаний з імітацією колишнього засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда, який пропонував користувачам фальшиві відшкодування після банкрутства FTX. Крім того, було поширено підроблене відео з участю австралійського бізнесмена Ендрю Форреста, який рекламував програмне забезпечення для торгівлі криптовалютами, яке обіцяло нереально великі прибутки.

Зростаючі ризики таких підробок підкреслюють складність кіберзагроз у сфері криптовалют. Це підкреслює важливість бути уважними серед користувачів та інвесторів, щоб вчасно виявляти та запобігати таким шахрайським діям.

Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами, що є в наявності:

Які зміни та кіберзагрози очікують на банківський сектор?

Біткоїн приймається до рівня $45 000: мотиви

Наглядова комісія з цінних паперів та бірж (SEC) запровадила нові правила щодо контролю за криптовалютами.

Законопроект дозволяє Україні легалізувати та регулювати використання криптовалюти в країні.