Оцінка експертів свідчить про те, яка вартість у активів Сатоші Накамото зараз.

  • 27.02.2024 16:45
  • 3 хвилини читання
Оцінка експертів свідчить про те, яка вартість у активів Сатоші Накамото зараз.

Анонімний розробник або групу осіб під псевдонімом Сатоші Накамото вважають найбільшим власником біткоїна в світі.

У 2024 році Біткоїн пережив період сприятливих змін. Ринкова капіталізація криптовалюти успішно перевищила позначку в $1 трлн, що дозволило йому зайняти десяте місце серед активів у світовій економіці за загальною ринковою оцінкою. Зростання ціни суттєво підвищило чисту вартість Сатоші Накамото, таємничого творця Біткоїна, збільшивши його активи майже на $9 млрд тільки за останні два місяці.

Після старту блокчейна Біткоїна вважається, що Сатоші Накамото займався видобутком цифрової валюти і накопичив від 700 000 до 1,1 мільйона BTC. Більшість експертів припускає, що Накамото, можливо, видобув близько мільйона монет.

Володіння одним мільйоном BTC піднімає його чисту вартість приблизно до 51,56 мільярдів доларів. Якби його майно було включено до рейтингу Forbes Real-Time Billionaires, творець Біткоїна посів би 26 місце серед найбагатших людей світу.

Накамото та Біткоїн посідають вершину міжнародних рейтингів. Але статки Накамото відрізняють його від сучасного піднесення найдорожчих людей світу щонайменше на $140 млрд. Перше місце належить Бернару Арно та його сім'ї зі статками у $229,1 млрд, за ним слідує Ілон Маск з $208,6 млрд, а після нього ─ Джефф Безос зі статками в $195,7 млрд.

Щодо рейтингу найкращих активів у світі, наразі ринкова капіталізація Біткоїна відстає на $1,6 трлн від Apple, яка займає третє місце з ринковою капіталізацією у $2,797 трлн.

Накамото розподіляє свої монети по різних гаманцях, їх кількість - тисячі. Якщо він міг би використовувати ці активи, його ліквідні кошти перевищили б статки багатьох найбагатших людей зі списку Forbes. Однак продаж старих біткоїнів міг би вплинути на ринок і, можливо, призвести до зниження цін, коли Сатоші почав би їх обмінювати.

До цього часу істинна особистість Накамото залишається загадкою. Піонер блокчейну не витратив жодного сатоші з мільйона BTC. І нещодавно світ криптовалют отримав скарб - листування між Адамом Беком і Сатоші Накамото, де детально описані критичні моменти перед появою Біткоїна.

Можливо, вас зацікавить це.

  • Які доходи має Бернар Арно на хвилину?
  • Яка є заробітна плата Ілона Маска на секунду?
  • Які товари можна було придбати за 1 біткоїн в кожному році на піку його курсу?