Один з штатів США вклав кошти в біткоїн-фондовий інвестиційний фонд.

  • 15.05.2024 08:00
  • 3 хвилини читання
Один з штатів США вклав кошти в біткоїн-фондовий інвестиційний фонд.

Інвестиційна рада штату Вісконсин (SWIB) володіє позиціями в спотових біржових фондах Bitcoin від компаній Grayscale і BlackRock. Цю інформацію було оприлюднено у декларації, поданій до Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) 14 травня, повідомляє Cointelegraph.

SWIB володіє понад 2,4 мільйонами акцій BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) і понад 1 мільйоном акцій Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) на суму близько $100 мільйонів і $64 мільйони відповідно. У заяві зазначається, що Пенсійна система штату Вісконсин може мати можливість інвестувати у біткоїн через ці дві компанії з управління активами.

Організація SWIB повідомила, що на кінець грудня 2023 року вона управляла активами на суму понад $156 мільярдів, з яких близько 48% було інвестовано в акціонерний капітал. Зокрема, інвестиції були зроблені в компанії Coinbase, MicroStrategy та Cleanspark.

Інтерес з боку інституцій

З поданих до SEC фінансових звітів останнім часом можна побачити, що все більше і більше інституцій починають приймати біткоїн. Кілька великих банків і фінансових установ вивчають можливість включення BTC до своїх послуг, щоб мати можливість працювати з цим активом.

Спотові біткоїн-ЕТФ дозволяють інвесторам торгувати головним цифровим активом без прямого його володіння, що робить цей інструмент популярним серед інституційних інвесторів.

Учасники спільноти Біткоїн вважають, що дія великих компаній є позитивним сигналом для цієї галузі.

Які великі компанії скористалися біткоїн-ETF?

Недавно дві з найбільших банків у світі, Wells Fargo та JPMorgan Chase, інвестували в спотові біткоїн-ETF.

У звіті компанії Wells Fargo зазначено, що вони мають 2245 акцій Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), які за поточним курсом оцінюються у $121 000. Крім того, організація придбала 27 акцій біткоїн-ETF ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) на суму близько $1000.

PMorgan Chase також опублікував звіт SEC щодо свого володіння активами в біткоїн-фондах, таких як IBIT (від BlackRock), FBTC (від Fidelity), GBTC (від Grayscale), BITO (від ProShares Bitcoin Strategy ETF), BITB (від Bitwise Bitcoin ETF). Загалом компанія інвестувала $760 000 у біткоїн-ETF.