Одна з найбільших країн у світі може відмовитися від криптовалют.

  • 16.01.2024 17:32
  • 6 хвилин читання
Одна з найбільших країн у світі може відмовитися від криптовалют.

В той час, коли вагома підтримка від SEC ефірового біржового фонду стимулює розвиток криптогалузі та зростання цін на цифрові активи, найбільш населена країна світу розпроваджує свої криптовалютні уяви.

Недавно, індійські венчурні капіталісти мають надію, що в країні буде створена сильна криптовалютна екосистема. Профілі в X прикрашаються адресами ENS. Більше десяти венчурних фірм навіть знизили свої високі вимоги до кваліфікації, щоб найняти молодих аналітиків, які мають глибокі знання в галузі криптовалюти.

Популярність криптовалют стрімко зросла по всьому світі, а індійська технологічна галузь переживала справжній підйом. Серед найбільших американських інвесторів було погодження, що до 2030 року Індія подвоїть свій ВВП. За останні 10 років індійські стартапи вже залучили понад 100 мільярдів доларів США. Хіба що в світові фонди криптовалют ринули в Індію, сподіваючись повторити успіх, досягнутий Accel, Sequoia і Lightspeed десять років тому.

Це здалося наступною логічною кроком. Бичачі прогнози базувались на тому, що в Індії проживає понад 100 мільйонів учасників ринку криптовалют. Проте все пішло не за планом.

Цікава тема: Як змінилась ціна Bitcoin на тлі рішення SEC та що очікувати.

Індія без криптовалют

Коли ціни на криптовалюту різко знизились, стала помітна зміна ситуації в Індії. Адреси ENS були видалені з біографій Х. Компанії відклали заплановані криптопроєкти на невизначений термін. Партнери змінили свою увагу на інші галузі, змушуючи аналітиків переглянути свої напрямки діяльності, щоб вони відстали від цифрових активів.

Але проблема в Індії полягала не тільки в цінах. Не менш гострим питанням було обмежувальне регулювання Резервного банку Індії, який довгий час виступав проти криптовалют. Незважаючи на те, що попереднє повне заборонення було скасовано судом, регулятори продовжували порівнювати криптовалюти зі схемами Понци і намагалися тиснути на банки, щоб вони утримувалися від співпраці з будь-якими стартапами в сфері криптовалют.

Компанія Coinbase швидко сприйняла цю тенденцію. Брайан Армстронг, генеральний директор компанії, прийняв рішення про припинення діяльності біржі всього кілька днів після успішного запуску (в 2022 році, після того, як RBI відмовила у сумісності з ключовою платіжною мережею UPI).

Нові обмежувальні заходи, такі як оподаткування криптопереказів на рівні 30% та обов'язковий збір у розмірі 1% TDS (Tax Deducted at Source) під час придбання віртуальних активів, спричинили ще більше зменшення обсягів торгівлі.

Після досягнення об'єму біржових операцій понад 43 мільярдів доларів у 2021 році, індійська біржа WazirX зазнала скорочення обсягів до 1 мільярда доларів у минулому році.

Читайте популярну статтю: Як впливає на криптовалютну індустрію прийняття спотового біткоїн-ЕТФ.

Голова Резервного банку Індії (RBI) Шактіканта Дас, відповідаючи на запитання у четвер, 11 січня 2024 року, щодо рішення Комісії з цінних паперів і бірж США щодо спотових біткоїн-біржових ETF від BlackRock, Fidelity, Invesco, Franklin та інших компаній, заявив, що позиція індійського регулятора залишається незмінною.

"Наша позиція, моя позиція і позиція Резервного банку щодо цього [криптовалют] залишається незмінною, незалежно від того, хто і що робить", - сказав він під час конференції в четвер, підтвердивши свою занепокоєність тим, що криптовалюта не має жодної основної цінності. "Для країн з розвиваючоюся економікою, а також для розвинених країн, рух по цьому шляху створить значні ризики, які буде дуже важко стримувати у майбутньому".

Видалення десятка глобальних криптовалютних додатків, які користуються популярністю серед трейдерів в Індії, з App Store компанією Apple здається остаточним ударом, який закінчує два роки важких випробувань. Ця дія була частково зумовлена можливістю цих додатків уникнути оподаткування.

Також такі «прибирання» в Google Play завершують подорож індійських стартапів у сфері криптовалют. Мрії місцевих підприємців про web3 тепер зустрічають опір регуляторів, що нагадує скелясті береги.

Деякі підприємці індійського походження продовжують боротися за реалізацію своєї мрії про використання криптовалюти, наполягаючи на необхідності перегляду надзвичайно високого 30% податку на цю фінансову систему. Але законотворці нарішті закріпили свою позицію і намагаються не змінювати цю ситуацію.

Познайомтесь з іншими популярними матеріалами:

Чи є можливість, що всі біткоїни будуть викуплені ETF-фондами, - думка висловлена аналітиками.

Спроби TradFi отримати біткоїн-ETF загрозять існування Біткоїну — Артур Хейс.

Роберт Кійосакі прогнозує, що вартість Біткоїна незабаром досягне позначки у $150 000.

За інформацією з techcrunch.com.