Огляд тижня: найважливіші події у світі Bitcoin

  • 08.03.2024 14:30
  • 5 хвилин читання
Огляд тижня: найважливіші події у світі Bitcoin

Ціна біткоїна досягла нового історичного максимуму на цьому тижні, а також зафіксована висока рівень волатильності.

Протягом тижня з 1 по 8 березня курс біткоїна виріс на 9,9% і досяг $67 400. BTC зміцнює свої позиції завдяки попиту інституціоналів та припливу коштів до ETF.

Протягом першої половини тижня курс активу стійко зростав і 5 березня на американській біржі Coinbase було досягнуто історичний максимум (ATH) в межах $69 200. Однак незабаром під тиском ордерів на продаж і фіксацію прибутку стався гострий спад цін.

MicroStrategy виходить у борги для того, щоб придбати BTC.

6 березня компанія MicroStrategy оголосила про емісію облігацій на суму $700 млн зі строком погашення до 2030 року під 0,6% річних. Частина отриманих коштів буде використана на придбання біткоїнів.

Обсяг було збільшено на 100 мільйонів доларів у порівнянні з нещодавно оголошеною пропозицією (початково передбачалося розміщення на 600 мільйонів доларів). Очікується, що пропозиція буде закрита 8 березня 2024 року. MicroStrategy також надала початковим покупцям облігацій опціон на покупку протягом 13-денного періоду.

Гаманець з 61 000 BTC був знайдений у влади Великої Британії.

На адресі, пов'язаній з урядом Великої Британії, знайдено 61 245 BTC, що дорівнює близько $4,1 млрд за поточним обмінним курсом.

За даними фахівців, у 2018 році британська влада конфіскувала понад 61 000 BTC у двох громадян Китаю, одного з яких (Чжимін Цяня) звинувачують у фінансових махінаціях.

Marathon Digital здобував найбільший блок у Біткоїні.

2 березня компанія Marathon Digital встановила новий рекорд, добувши блок розміром 3990,36 Кб за допомогою свого нового сервісу Slipstream.

Це стало можливим завдяки сервісу прямого представлення транзакцій Slipstream, який забезпечує власний майнінговий пул MARA компанії Marathon Digital. Також певний вплив на досягнення зробили ініціативи OrdinalsBot, які спростили процес внесення записів Ordinals до блокчейну Біткоїна.

Влада США вирішила залишити шахтарів у спокої.

Представники енергетичних відомств США уклали угоду з Техаською радою з блокчейну (TBC) та компанією Riot Platforms щодо припинення проведення дослідження, спрямованого на майнерів по всій країні.

У документі також зазначено, що вся інформація, яку раніше зібрали майнери для дослідження і яка, за словами представників TBC і Riot, була нав'язливою, буде видалена, а всі подальші дані також буде знищено.

Запис "Ординали" було продано за $1 млн.

Піксельні зображення мавп на блокчейні Біткоїна стали популярною серією записів Ordinals, яка продається найбільш швидко. Колекція під назвою NodeMonkes заробила понад $11 млн.

Проєкт було запущено в грудні 2023 року за початковою ціною близько $9000. В результаті одна з таких "мавп" була продана за суму понад $1 млн в понеділок. Мінімальна ціна – не менше $52 000, тоді як власники "мавп", які вважаються рідкісними, вже встановлюють ціну на них до $65 млн.

Ранні майнери скористалися рекордним зростанням BTC

Швидкий ріст ціни біткоїна протягом останнього місяця призвів до того, що деякі початкові майнери почали продавати свої "старі біткоїни", що призвело до тиску на курс.

Аналітики відзначили, що короткий час до досягнення біткоїном нового максимуму близько $69 000 і його подальшого падіння до $62 000 у вівторок, на адресу Coinbase було переказано 1000 біткоїнів на суму приблизно $69 млн. Дослідницька фірма вважає, що ці адреси пов'язані з майнерами.