Огляд тижня: основні події у світі Bitcoin

  • 05.04.2024 14:30
  • 4 хвилини читання
Огляд тижня: основні події у світі Bitcoin

На біржах закінчуються біткоїни - це означає, що валюта починає закінчуватися або закінчується у продажу на біржі.

Резерви біткоїнів на біржах впали до найнижчого рівня за останні роки. Протягом останнього місяця з основних бірж було виведено 90 700 BTC.

Це зниження свідчить про те, що інвестори переходять до стратегії довгострокового утримання біткоїнів, зберігаючи їх у холодних гаманцях замість тримання на біржових рахунках.

Компанія ROZETKA помітила зростання попиту на можливість платити за товари за допомогою біткоїна.

За словами голови платіжного сервісу RozetkaPay Олександра Лапка, українські компанії повинні дозволяти оплачувати свої послуги та товари за допомогою біткоїна та інших криптовалют.

За його висловлюваннями, сфера Біткоїну сьогодні перебуває в сірій зоні, і використання BTC дуже складне. Багато великих гравців стурбовані тим, що можуть вразити увагу і стати об'єктом інтересу з багатьма питаннями про те, як вони працюють без ліцензії.

Протягом місяця майнери заробили найбільшу суму в історії - 2 мільярди доларів.

У березні 2024 року сукупний прибуток майнінгових компаній досяг історичного піку, досягнувши $2 млрд.

Так, з 2 мільярдів доларів, зароблених у березні, приблизно 85 мільйонів доларів надійшло від комісій за транзакції, а 1,93 мільярдів – від нагород за видобуті блоки. Такі результати майнери показали за два тижні до халвінгу.

Чанпен Чжао став лідером у списку біткоїн-мільярдерів.

Оголошено, що Чанпен Чжао, колишній керівник біржі Binance, є найбагатшим та найвпливовішим мільярдером в індустрії Біткоїна.

Майно Чжао було оцінено в $33 млрд, що майже втричі більше, ніж минулого року. Недолготривалий суд з владою США та штраф у $200 млн не вплинули на статки Чжао.

Tether придбав ще 8889 BTC.

Компанія Tether, яка випускає стейблкоїн USDT, значно збільшила запаси біткоїну, придбавши 31 березня 8889 BTC.

За цими даними, загальний обсяг біткоїнів на рахунку Tether досяг 75 354 BTC. За 31 березня 2024 року компанія придбала майже 8889 BTC за $626,7 млн. Упродовж останнього року компанія значно збільшила запаси BTC. Раніше в Tether заявляли, що планують інвестувати до 15% корпоративного прибутку в головний цифровий актив.

Частина біткоїнів, які були сконфісковані у рамках справи Silk Road у США, буде продана за $2 млрд.

Уряд США планує продати частину біткоїнів, які колись належали даркнет-маркетплейсу Silk Road, за приблизно $2 мільярди.

Зокрема, 2 квітня було здійснено дві операції. Перша була пробною, надіслали 0,001 BTC; потім була велика – на 30 174 BTC. Усі біткоїни було переведено на біржу Coinbase з метою їхнього подальшого продажу.

Суд зачерпнув активи Крейга Райта

У Великій Британії суд вирішив заморозити активи австралійського підприємця Крейга Райта на загальну суму $7,6 млн у всьому світі після того, як стало відомо, що він неправдиво видає себе за творця Біткоїна Сатоші Накамото.

Райт повинен розкрити всі свої активи, крім $7,6 мільйонів, щодо яких вже відомо суду. Замороження активів свідчить про сумніви у чесності австралійця через його минуле ухилення від виконання судових рішень.