Огляд тижня: основні події в світі криптовалюти Bitcoin

  • 29.03.2024 15:15
  • 4 хвилини читання
Огляд тижня: основні події в світі криптовалюти Bitcoin

Сему Бенкмана-Фрідмана засудили до 25 років ув'язнення.

Окружний суд Нью-Йорка вирішив засудити засновника і колишнього генерального директора збанкрутілої біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда до 25 років ув'язнення.

Бенкман-Фрід пообіцяв оскаржити вирок. За законом йому загрожувало максимальне покарання у вигляді 110 років позбавлення волі, але прокурори наполягали на терміні у 40 років ув'язнення. Представники захисту, з свого боку, зазначали, що було б доцільним покарання в межах 5-6,5 років.

Регулювання біткоїна в Україні відкладається.

Остаточна редакція нового законодавства про регулювання віртуальних активів в Україні буде представлена не у червні 2024 року, як планувалося, а наприкінці поточного року.

За розроблення нового законодавства також відповідають Національний банк України (НБУ) та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). У найближчі роки МВФ буде продовжувати надавати технічну допомогу владі України для впровадження реформ, спрямованих на задоволення повоєнних потреб.

У компанії BlackRock вже зберігається 246 000 біткоїнів.

На сьогоднішній день спотовий біткоїн-фонд IBIT від компанії BlackRock загалом набрав у своє володіння 245 951 BTC, що дорівнює $17,47 мільярда.

Після BlackRock у другому місці за кількістю придбаних біткоїнів опинилася компанія Fidelity. У фонді FBTC вони мають 143 720 BTC ($10,21 млрд). На третьому місці знаходиться ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB), кількість якого збільшилася до 41 353 BTC ($2,94 млрд).

Google почав індексувати адреси біткоїн.

Пошукова система Google почала індексувати дані про адреси біткоїна, що дозволяє переглядати їх баланс та тип.

Це важливий крок від технологічного гіганта, який вплине на доступність і видимість основного цифрового активу. Додавши дані про біткоїн у пошукову систему, Google зробив крок до визнання цифрових активів у суспільстві.

П'ятий за розміром великий гравець на ринку криптовалют перевів $6 мільярдів у біткоїни.

П'ята за величиною адреса біткоїна вперше з 2019 року у суботу, 23 березня, перекинула BTC на суму понад $6 мільярдів на три нові адреси.

Повідомляється, що кит виконав три операції та передав близько 94 500 Bitcoin, залишивши на балансі лише 1,4 BTC.

Акції компанії MicroStrategy досягли 20-річного максимуму.

Ціна акцій компанії MicroStrategy станом на 26 березня досягла рекордних $1909, що є найвищим рівнем за понад 20 років.

Ріст курсу збільшився після останньої у підборі 9245 BTC у березні. Загальні резерви компанії складають 214 250 монет, що перевищує 1% від усіх біткоїнів на ринку. Швидкий ріст ціни BTC і притікання інституційного капіталу позитивно впливають на фінансові показники MicroStrategy.

Компанія Hashdex запустила інвестиційний фонд на основі біткоїну.

Після завершення перетворення свого ф'ючерсного ETF компанія Hashdex, яка управляє активами, приєдналася до ринку спотових біткоїн-фондів.

Зокрема, компанія Hashdex змінила назву та перетворила свій ф'ючерсний фонд Hashdex Bitcoin Futures ETF на Hashdex Bitcoin ETF під тікером "DEFI".

Змінений фонд буде інвестувати принаймні 95% своїх активів у ризиковану валюту біткоїн, а решта 5% активів піде на ф'ючерсні контракти на біткоїн, які торгуються на Чиказькій товарній біржі (CME), а також на готівку.