Огляд вкладень у криптостартапи

  • 12.02.2024 16:47
  • 5 хвилин читання
Огляд вкладень у криптостартапи

В січні місяці фонди венчурного капіталу (VC) вклали $460 млн у криптовалютні стартапи, що на 13% більше, ніж у грудні. Серед ведучих у рейтингу з обсягами зібраних коштів — компанія Oobit, яка успішно залучила $25 млн в рамках раунду Seed A. Tether приєднався до трьох інших венчурних інвесторів як інвестор 2-го рівня для підтримки проєкта Oobit.

5 лютого Oobit (OBT) провів фінансування посіву А, під час якого зібрав $25 млн. Це був найбільший збір коштів серед криптостартапів у лютому, що привернуло увагу до цієї події.

Цікаво, що інституційні інвестори проявили інтерес до бренду, який займається криптовалютним стартапом і спеціалізується на платіжних рішеннях. За допомогою Oobit люди зможуть користуватись провідними криптовалютами для здійснення платежів у закладах, що приймають карти Visa та Mastercard.

Користувачі можуть внести криптовалюту на депозит стартапу і використовувати її для оплати товарів та послуг. При цьому продавці одержують миттєві платежі в місцевій валюті, оскільки Oobit автоматично конвертує криптовалюту в фіат за своїм централізованим обмінним курсом. Команда стартапу зобов'язується, що цей спосіб платежу буде подібним до функції Apple Pay.

«Стратегічна інвестиція Tether в Oobit підкреслює наше незаперечне бажання залучити нових користувачів до криптовалютної екосистеми. Ми підтримуємо цей крок на основі нашого спільного бачення - просувати широке використання криптовалют у всьому світі. З нашої точки зору, Oobit виступає як каталізатор, що усуває перешкоди і сприяє безперешкодним транзакціям для власників криптовалют по всьому світі», - прокоментував Паоло Ардойно, генеральний директор Tether, інвестиції компанії.

Цікавий матеріал: Кріптостейкінг і традиційні накопичувальні рахунки - в чому полягає відмінність.

Які стартапи у криптовалютній сфері були найбільш інвестовані в січні?

Основна частина інвестицій на загальну суму 311 млн доларів була спрямована на стартапи, які займаються розвитком інфраструктури для крипторинку. Зокрема, компанія HashKey отримала інвестиції від OKX Ventures у розмірі 100 млн доларів. Намір HashKey використати ці кошти полягає у розробці централізованої платформи для торгівлі криптовалютами.

Sygnum також отримав велике фінансування - інвестиції в розмірі 40 мільйонів доларів, призначені для створення криптобанку, що підкреслює зростаючий інтерес до інфраструктури в криптосфері.

Стартапи у сфері децентралізованих фінансів (DeFi) залучили $47 млн від венчурних інвесторів. Поміж них виокремлюється Kiln, платформа для стейкінгу Ethereum, яка отримала $17 млн інвестицій від 1kx.

Геймінговий сектор, зокрема проекти, пов'язані з технологією блокчейн, також отримав великі інвестиції - $38,6 млн. Найбільшою окремою інвестицією в цій категорії став внесок у SkyArk Chronicles від Binance Labs у сумі $15 млн, призначений для створення ігор в класі "тріпл-Ей".

Додатки Web3 привернули інвестиції в розмірі $27,7 млн, а музичний потоковий сервіс Tune.FM, який використовує технологію Web3, отримав $20 млн для поліпшення свого продукту.

Досліджуйте інші популярні статті та матеріали.

Уповільнення зростання ціни Біткоїна до $50 000: причини

Хто з українських посадовців заявив найбільшу кількість криптовалюти — Опендатабот

У 2024 році очікується, що дві криптовалюти досягнуть ринкової капіталізації в $1 млрд.

За даними finbold.com, cryptorank.io, cryptobriefing.com та defillama.com.