Ordinals були продані за $1 мільйон.

  • 05.03.2024 11:16
  • 3 хвилини читання
Ordinals були продані за $1 мільйон.

Серія зображень піксельних мавп на блокчейні Біткоїна тепер є найбільше продаваною серією записів Ordinals. Колекція під назвою NodeMonkes перевищила обсяг продажу в $11 мільйонів, повідомляє CoinDesk.

У грудні 2023 року було запущено проєкт за початковою ціною приблизно $9000. В результаті одну з таких "мавп" продали за понад $1 мільйон у понеділок. Мінімальна ціна - не менше $52 000, тоді як власники "мавп", які вважаються рідкісними, вже встановили ціну на них до $65 мільйонів.

Протягом останніх 24 годин найбільший обсяг торгів на ринку NFT був зафіксований у колекціях, створених на блокчейні Біткоїна, і склав $35 млн. Учасники ринку сподіваються, що такий підвищений інтерес до торгів Ordinals протримається протягом усього березня.

Чому так багато людей з спільноти Bitcoin проти записів Ordinals?

Незважаючи на великий ажіотаж навколо записів, багато членів спільноти Біткоїн виступають проти протоколу Ordinals, оскільки вони бачать у цій практиці потенційну загрозу основним принципам та ефективності мережі Біткоїн. Проект Ordinals дозволяє «вигравіювати» незмінні дані, охоплюючи зображення та тексти, безпосередньо в блокчейні головного цифрового активу, що викликає побоювання щодо засмічення мережі та збільшення розміру блоків.

Критики стверджують, що це призводить до збільшення середніх комісій за транзакції і загалом суттєвого уповільнення часу обробки, переважно в періоди високого навантаження мережі. Також існує обурення, що таке використання блокчейну відхиляє від початкової мети Біткоїна як децентралізованої системи цифрових грошей і може відкрити двері для регуляторних обмежень через контент, що не стосується фінансових операцій.

Внаслідок інноваційного потенціалу записів Ordinals для розширення можливостей використання блокчейну, їхнє впровадження викликає значні суперечки у співтоваристві, яке акцентується на збереженні продуктивності та основних принципів роботи мережі.

Колекції порядкових номерів подорожчали.

Зображення мавп у блокчейні Біткоїна стали дуже популярними. Наприклад, у минулому місяці інвестори, які придбали записи Quantum Cats від проєкту Ordinals Taproot Wizards, змогли швидко продати їх за удвічі вищу ціну.