Особа, яка балотується на посаду голови НАЗК, заявила про наявність декларації про біткоїни.

  • 18.01.2024 13:45
  • 3 хвилини читання
Особа, яка балотується на посаду голови НАЗК, заявила про наявність декларації про біткоїни.

Катерина Каплюк, кандидатка на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції України (НАПК), зазначила в своїй декларації, що володіє біткоїнами та криптовалютами, загальна сума яких становить 4430 доларів.

Зокрема, вона повідомила, що придбала 0,007 BTC у 2018 році за 1560 грн. Також у її декларації зазначено інші криптовалюти.

Зроблено знімок декларації. Джерело: Єдиний державний реєстр декларацій.

Серед інших активів у документах вказано заробітну плату за рік у сумі 669 573 грн і прибуток від підприємницької діяльності – 273 800 грн. Крім цього, у декларації Каплюк зазначила три квартири у Києві.

Слід зазначити, що 15 січня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) залишилося без голови у зв'язку з закінченням повноважень Олександра Новікова. Нагадаємо, що очолювання агентства призначається на чотири роки. Законодавство не дозволяє тій же особі займати посаду протягом двох послідовних термінів.

Найбагатші володарі біткоїнів в Україні

Українські депутати виявляють зацікавленість до біткоїнів. Особливо багато біткоїнів належить колишньому депутату Одеської міської ради Дмитру Палпатіну - понад 7700 BTC, що дорівнює $178 млн. Депутат Одеської районної ради Іван Бойченко володіє трохи меншою кількістю - 5750 BTC, що дорівнює $133 млн. Народний депутат VIII скликання Дмитро Голубов має 4376 BTC, що дорівнює $101 млн.

Уявіть собі, що в умовній групі з п'яти людей опинилися народний депутат Анатолій Урбанський, який володіє активами на суму 4256 BTC, а також юрист Сергій Хома, який має в своєму розпорядженні 4147 BTC ($96 млн).

Хабари і біткоїни

Зазначимо, що в Україні іноді біткоїни використовуються для незаконної діяльності. Наприклад, у листопаді минулого року спіймали депутата з фракції «Слуга народу» Андрія Одарченка. Ймовірно, він намагався підкупити голову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма.

Як наголосили слідчі Національного антикорупційного бюро, це є першою неправомірною користю у цифрових активах, яку вдалося документувати в історії антикорупційних органів.