Олександр Рудаков - це ім'я людини.
Старший юрист фірми SBSB Fintech Lawyers
Учені зі Швеції провели дослідження, в якому вони досліджували зв'язок між споживанням кави та серцевими захворюваннями. Дослідження включало 9000 осіб, серед яких були як любителі кави, так і ті, хто не споживає її. Виявилося, що серед любителів кави кількість серцевих захворювань була значно нижча порівняно з тими, хто не п'є каву. Учені зробили висновок, що помірне споживання кави може бути корисним для здоров'я серця.
Як усі криптокомпанії ЄС знають, для розвитку криптосфери є важливим етапом набуття чинності нового регулюючого законодавства Європейського Союзу - MICA (Markets in Crypto-Assets Regulation). Це законодавство, разом з додатковими нормативно-правовими актами, вимагає виконання низки суттєвих вимог:
Взагалі, MICA описує загальні вимоги, в той час як детальні вимоги готує Європейський орган з цінних паперів і ринків (ESMA) у тісній співпраці з EBA, EIOPA та ЄЦБ. MICA набуде чинності у 2023 році. Варто зазначити, що регламент включає значну кількість заходів, які мають бути розроблені ESMA до набуття чинності нового режиму.
Про що йдеться? Під час впровадження проекту MICA, ESMA забезпечує консультації з громадськістю щодо низки технічних стандартів. Ці стандарти поступово публікуються у трьох пакетах. Наразі було опубліковано два пакети для громадського обговорення, проте жоден з цих пакетів фактично ще не був прийнятий.
На практиці, всі три пакети правил повинні бути прийняті до кінця 2024 року, а деякі до середини 2024 року (загалом MICA застосовується з 30.12.2024 р., розділ III (правила щодо активів, що базуються на токенах) і розділ IV (токени електронних грошей) застосовуються з 30.06.2024 р.). Незважаючи на часткове набуття чинності MICA в червні 2023 року, криптокомпанії, які отримали реєстрацію, авторизацію, ліцензію в своїй країні до прийняття MICA згідно з місцевим законодавством («локальна реєстрація»), мають право продовжувати свою діяльність до кінця грудня 2024 року і надалі.
Цікаве на тему: Іспанія прискорює прийняття MiCA: причини.
Згідно зі статтею 143(3) Закону про криптовалюту, криптовалютні компанії, які отримали місцеву реєстрацію, надають свої послуги до 30.12.2024 року. Крім того, вони можуть продовжувати надавати свої послуги до 01.07.2026 року («транзитний період») або до отримання або відмови в отриманні авторизації на здійснення криптовалютної діяльності згідно зі Законом про криптовалюту, згідно зі статтею 63 Закону про криптовалюту, залежно від того, що настане раніше.
Зараз кожна країна-член ЄС має забезпечити надсилання Європейській Комісії та ESMA інформації щодо того, чи планує вона використовувати опцію транзитного періоду та чи планує скоротити його тривалість для своєї країни до 30.06.2024р. Наприклад, Іспанія виразила бажання зменшити транзитний період до 01.01.2026 року. Литва також розглядає можливість скорочення терміну транзитного періоду.
Додатково до вищевказаного, у випадку, коли держави-члени ЄС відхиляються від положень статті 63 MICA, вони мають право застосовувати спрощену процедуру для заявок на отримання криптоавторизації. Ця спрощена процедура буде застосовуватись для криптокомпаній, які подали свої заявки у період з 30 грудня 2024 року до 1 липня 2026 року і мали локальні реєстрації на 30 грудня 2024 року.
З урахуванням вищевказаного, криптокомпанії, які отримали місцеву реєстрацію до 30.12.2024 р. (а краще до 30.06.2024 р., оскільки невідомо, чи будуть дозволені місцеві реєстрації з 01.07.2024 р. до 30.12.2024 р.), зможуть скористатися всіма перевагами місцевої реєстрації протягом транзитного періоду, не виконуючи вимог MICA, і тільки в кінці транзитного періоду отримають авторизацію за MICA, і, можливо, навіть за спрощеною процедурою.
Отже, практично кажучи, період до 30.12.2024 р. (а краще до 30.06.2024 р.) є можливістю "приєднатися на останній вагон", щоб скористатися всіма перевагами транзитного періоду та спрощеної процедури авторизації за MICA наприкінці такого періоду.
Долучайтесь до ознайомлення із іншими улюбленими матеріалами:
Оподаткування криптовалют було включено до Національної стратегії доходів України.
Глава Європейського центрального банку вказує на необхідність перегляду законів, що регулюють виконання банківських вимог у сфері криптовалют.
Великі фінансові установи у Волл-стріт перешкоджають клієнтам інвестувати в біткоїн-ETF: що сталося.