Сенатори Парагваю призупинили процес прийняття заборони на майнінг, і зараз місцева влада розглядає можливість продажу надлишкової енергії майнерам замість її експорту до Бразилії та Аргентини. Цю інформацію опублікував Cointelegraph.
Публічні слухання, що відбудуться 23 квітня, будуть присвячені обговоренню переваг та недоліків видобутку біткоїнів в Україні, як підтвердила сенатор Ліліан Саманьєго під час засідання Сенату 10 квітня.
Приблизно за тиждень після того, як 4 квітня законодавці презентували законопроєкт про тимчасову заборону майнінгу біткоїнів на 180 днів, стверджуючи, що нелегальні майнери крадуть електроенергію і порушують процес електропостачання країни, сталася ця подія.
Проте за чотири дні, 8 квітня, законодавці Парагваю ухвалили декларацію про підтримку місцевих та іноземних інвестицій у інфраструктуру. Сенатор Салін Бузаркіс сподівається, що це стимулюватиме Міністерство промисловості Парагваю дослідити економічні можливості продажу надлишкової енергії майнерам біткоїнів.
У листі до Конгресу від 8 квітня Бузаркіс повідомив, що 45 ліцензованих майнерів планують до 2024 року заробити $48 млн для Національної адміністрації з електроенергетики (ANDE). До 2025 року цей дохід очікується зросте до $125 млн, коли майнери підключать більше обладнання.
Оскільки вартість виробництва електроенергії на парагвайській ГЕС Ітайпу коливається в межах $22 за МВт-год, компанія ANDE може отримати 45% чистого прибутку, продаючи зайву енергію місцевим майнерам біткоїнів за ціною $40 за МВт-год.
Це означає $73 мільйони на рік і близько $17 мільйонів у вигляді податку на додану вартість для державного бюджету, відзначив Бузаркіс, який продовжував стверджувати, що операції з видобутку біткоїнів можуть навіть врятувати АНДЕ від банкрутства.
"Цей фінансовий потік стане порятунком для ANDE від банкрутства; це дасть можливість вкладати більше коштів в інфраструктуру без підвищення тарифів для парагвайців", - заявив політик.
Зараз Парагвай постачає енергію до Бразилії за пільговим тарифом у розмірі 10 доларів за МВт-годину, повідомив Бузаркіс.
Зауважено, що майнінг може також допомогти створити нові робочі місця в місцевій економіці, - зауважив Бузаркіс під час засідання Сенату 10 квітня.
Від заборони може постраждати будь-хто.
Якщо закон про заборону майнінгу буде прийнятий, це може вплинути на одного з найбільших гравців галузі, компанію Marathon Digital Holdings. В листопаді минулого року вони розширили свою діяльність у Парагваї, де розгорнули дата-центр потужністю 27 МВт біля гідроелектростанції Ітайпу.
Суперечки в Парагваї починаються в той час, коли майнери біткоїнів готуються до халвінгу, який планується на 20 квітня. Це означає, що винагорода майнерів скоротиться з 6,25 BTC (442 000 доларів) до 3,125 BTC (221 000 доларів).
Як зазнає ушкоджень Парагвай
За словами головного стратега компанії Hashlabs Mining Джарана Меллеруда, економіка Парагваю річно втрачатиме понад $200 млн, якщо законодавці країни приймуть недавно представлений законопроєкт про заборону майнінгу. Експерт вказав, що видобуток біткоїнів приніс значний позитивний внесок у торговельний баланс Парагваю.