Перенесено винесення вироку засновнику компанії Binance Чанпену Чжао.

  • 13.02.2024 17:16
  • 4 хвилини читання
Перенесено винесення вироку засновнику компанії Binance Чанпену Чжао.

Також прокуратура вказала на можливість досягнення максимального тюремного ув'язнення, яке передбачено законом, на строк до 10 років.

Вирок співзасновнику Binance Чанпену Чжао, спочатку запланований на 23 лютого, було перенесено на 30 квітня, як видно з судового документу від 12 лютого. Чжао може бути засуджений до ув'язнення строком до 18 місяців, але прокурори натякають на можливість вимагати найвищого максимального терміну ув'язнення, передбаченого законом - 10 років.

Суперечність потенційно довшого терміну ув'язнення не збігається з думкою правових експертів. Згідно з аналізом колишнього співробітника Комісії з цінних паперів і бірж США Джона Ріда Старка, Чжао може бути засуджений на 12-18 місяців ув'язнення в найнижчому рівні безпеки в американських установах виконання покарань. Намагаючись керуватися американськими законами про винесення вироків.

Найімовірніше, його юридична команда буде просити про відсутність покарання у вигляді ув’язнення або про накладення альтернативного вироку, який поєднує обмеження волі у формі домашнього арешту та випробувального строку.

У листопаді минулого року Чжао визнав себе винним у звинуваченнях у відмиванні грошей в рамках масштабної угоди з урядом США, зокрема з його платформою Binance. Платформа згодилася сплатити уряду $4,3 млрд у вигляді штрафів.

У рамках угоди Чжао відмовився від посади генерального директора Binance та передав керівництво Річарду Тенгу. Пізніше слідчі процеси пов'язані з винесенням вироку Чжао, розгорнулися в судових баталіях. Криптомільярдер наразі залишається на волі під заставу у розмірі 175 мільйонів доларів.

Тимчасово, недавно стало відомо, що Чжао пропонує передати всю свою капітал в Binance.US, що оцінюється приблизно в 4,5 мільярда доларів, у намаганні виїхати до Об'єднаних Арабських Еміратів. Однак з'явилися страхи, що Чжао може приховатися, особливо з урахуванням того, що він і його родина проживають у Дубаї.

Незважаючи на доводи його юридичної команди, яка твердила, що він має намір залишатися в США і брати на себе відповідальність за свої дії, суддя вирішив, що ризик перетину кордону є надто значущим, щоб дозволити Чжао поїздку до його резиденції в Дубаї.

Справа Binance/CZ викликає суперечки серед юристів та бізнес-експертів. За словами Оміда Малекана, професора Колумбійської бізнес-школи, підхід Департаменту юстиції до біржі значно відрізняється від того, що спостерігається в традиційних фінансах.

"Якби банки дотримувалися стандартів Binance, сотні керівників директорів опинилися б у в'язниці, а грошей, які вони використовували на викуп акцій (або лобіювання) в акціонерів, було б менше. Проте банкіри виявили достатньо розуму, щоб ніколи не ставити під сумнів правила гри".

Вам, можливо, буде цікаво це знати:

  • Річард Тенг – це новий генеральний директор Binance, старанний професіонал, який отримав цю посаду.
  • Що таке кріптостейкінг та в чому він відрізняється від традиційних накопичувальних рахунків?
  • Як шахраї усувають KYC-обмеження на криптовалютних біржах.