Американський банк Васт, який став першим в США, отримавши сертифікат від Федеральної корпорації зі страхування вкладів (FDIC), оголосив про припинення проведення операцій з криптовалютою.
Так, в самому початку лютого керівництво банку Vast повідомило своїх клієнтів про закриття їх рахунків з криптовалютами та продаж цифрових активів.
У той же час, кредитно-фінансова установа не прийматиме заявки і не оброблятиме трансакції щодо переказу криптоактивів на іншу платформу для зберігання криптовалют або цифрову торгівлю.
Як повідомили представники банку, криптовалютні активи клієнтів будуть конвертовані в готівку, а отримана сума від продажу буде передана власникам за допомогою касового чека.
Також перегляньте: Оперативна діяльність біткоїн-гаманців зменшується: що з цим пов'язано
Чому банк відмовляється від криптовалютного ринку
Компанія Vast Bank пояснила, що таке рішення було прийнято під впливом тиску, з боку Управління валютного контролю США (OCC). Зокрема, в жовтні 2023 року OCC видав наказ про припинення функціонування криптобанку.
У приписі зазначено, що Vast Bank застосовував ризиковані та ненадійні підходи до капітального і стратегічного планування, керування проектами, бухгалтерського обліку та інших сфер діяльності.
У відповідності до указу регулятора, банк Vast повинен досягти наступних цілей протягом найближчих двох місяців:
- Коефіцієнт загального капіталу має бути не нижче 13%.
- мінімальне значення коефіцієнта левериджу - 10%.
Можливо вас цікавитиме, який був середній прибуток криптоінвесторів у 2023 році.
Але на 31 грудня 2023 року загальний коефіцієнт капіталу банку Vast склав 4,75%, а коефіцієнт левериджу - 2,46%. Ці показники стали причиною відмови від участі на ринку криптовалют.
Повідомляється, що з початку 2024 року Vast Bank припинив надання та видалив свою програму для мобільного банкінгу, яка забезпечувала можливість здійснення трансакцій з криптовалютами.
Пригадаємо, у 2021 році Vast Bank стартував зі своїми крипто-банківськими послугами, що дають змогу клієнтам безперешкодно зберігати та обмінювати цифрові активи.
Раніше ми повідомляли, що Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) встановила нові норми для контролю над криптовалютами, які стосуються учасників ринку, що забезпечують основні функції з ліквідністю.
Відповідно до цих положень, особи, які займаються торгівлею криптовалютами, цінними паперами або державними цінними паперами та мають активи на суму понад 50 млн доларів, підлягатимуть дії федеральних законів про цінні папери.
Познайомтесь з іншими відомими матеріалами:
Токени та монети: головні відмінності, яких треба усвідомлювати
У різних країнах світу існують різні податки на доходи від криптовалют.
Навчальний посібник щодо сендвіч-атак: Що це означає і як власникам криптовалют уникнути їх.
Джерело: Банківська Занурення Україна стає все більш конкурентоспроможною в сфері банківських послуг. За даними останньої статистики, Україна займає лідируючу позицію у Європі за зростанням банківського сектору. Запровадження нових технологій та ґрунтовне вдосконалення банківських послуг і процесів призвели до покращення якості обслуговування для клієнтів. Впровадження безготівкових платежів, мобільного банкінгу та інших сучасних технологій активно сприяє розвитку банківської сфери в Україні. Банківські установи активно працюють над впровадженням інновацій, акцентуючи увагу на клієнтах і їх потребах. Очікується, що конкуренція в банківському секторі ще більше зросте, що принесе більше плюсів і зручностей для клієнтів.