Перший запит на створення біткоїн-ETF був поданий в Гонконзі.

  • 29.01.2024 16:30
  • 3 хвилини читання
Перший запит на створення біткоїн-ETF був поданий в Гонконзі.

Гонконзька комісія з цінних паперів та ф'ючерсів (SFC) отримала першу заявку на створення спотового біткоїн-ETF лише через кілька тижнів після того, як подібний інструмент був схвалений у США. Про це повідомляє Cointelegraph.

Китайський керуючий фонд Harvest Hong Kong подав заявку на спотовий біткоїн-ETF до SFC Гонконгу 26 січня. У повідомленні також зазначено, що керівний орган активно працює над прискоренням процесу затвердження ETF у країні, з метою запуску першого гонконзького спотового біткоїн-ETF після китайського Нового року 10 лютого.

Згідно з звітом, управлінський орган Гонконгу може використовувати підхід, подібний до Американської Комісії з цінних паперів і бірж (SEC), і схвалити кілька біржово-торговельних фондів, що пов'язані з біткоїном (ETF), для забезпечення рівних умов. Хоча Harvest Fund може стати першим заявником, який подав заявку на біткоїн-ETF, він може не бути єдиним. Кілька регіональних фінансових інститутів висловили свій інтерес у запуску біткоїн-ETF з доставкою на місці у 2024 році.

Регулювання в Гонконгу

Гонконг став однією з провідних юрисдикцій в Азії, яка підтримує цифрові активи. У 2023 році SFC (Комісія з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу) встановила правила, що дають змогу інституціональним та роздрібним інвесторам приймати участь у біткоїн-операціях. Ще до того, як SEC (Комісія з цінних паперів та бірж США) затвердила перший BTC ETF (фонд, що торгує біткоїном), SFC Гонконгу відчинила двері для ETF і показала готовність приймати заявки на авторизацію різних фондів, зокрема фондів, пов'язаних з цифровими активами та існуючими ф'ючерсними ETF.

Рішення Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР)

Як відомо, на 10 січня Комісія з цінних паперів і бірж США схвалила 11 заявок від різних компаній на запуск спотового біткоїн-ETF. Заявки були схвалені наступним компаніям: ARK 21Shares, Invesco Galaxy, VanEck, WisdomTree, Fidelity, Valkyrie, BlackRock, Grayscale, Bitwise, Hashdex та Franklin Templeton.

Ці компанії отримали можливість забезпечити інвесторам регульований та доступний інструмент для отримання головного цифрового активу.