Першою компанією, що зробила свій біткоїн-ETF повністю прозорим, стала Bitwise.

  • 25.01.2024 11:46
  • 3 хвилини читання
Першою компанією, що зробила свій біткоїн-ETF повністю прозорим, стала Bitwise.

Лідером управління активами стала компанія Bitwise, яка стала першим фондом на біржі, який оприлюднив дані про свої активи у біткоїнах. Про це повідомила компанія на своїй сторінці в соціальній мережі X.

«Тепер кожен може перевірити потоки біткоїн-ETF (BITB) компанії Bitwise безпосередньо на блокчейні. Прозорість ланцюжка є основою етики біткоїна і ми горді, що пройшли цей шлях разом з BITB», – повідомлення заявляє.

У зв'язку з ростом попиту на прозорість і підзвітність в галузі, компанія Bitwise надає інвесторам і громадськості доступ у режимі реального часу до адрес біткоїнів, що пов'язані з активами ETF. Це розкриття інформації сприяє прозорості та підвищує довіру, а також допомагає усунути страхи, пов'язані з перевіркою забезпечення та розподілу активів у ETF.

"Оголошення адрес - це перший крок до забезпечення прозорості. З розвитком нашої інфраструктури ми надіємося зробити більше, наприклад, співпрацювати з компаніями, такими як hoseki app, для забезпечення криптографічної атестації в режимі реального часу", - додали представники Bitwise.

За даними, оприлюдненими на 23 січня, в запасах компанії залишилося 11 858 BTC.

Що важливо знати про операції з бітами

Bitwise Asset Management - найбільша компанія з управління індекс-фондами цифрових валют у світі. Вона пропонує 18 різних продуктів, включаючи ETF та приватні фонди, щоб забезпечити доступ до понад 19 різних цифрових валют та акцій.

Компанія була створена у 2017 році і має понад 200 фінансових консультаційних фірм, які використовують її продукти та дослідження для отримання доступу до активів криптовалютного класу.

Bitwise Asset Management подала заявку на створення біткоїн-ETF з підтримкою NYSE Arca в жовтні 2021 року. Тодішній директор із інвестицій компанії Бітваіз Метт Хоуган написав у соціальних мережах, що "ринок дозрів", пояснюючи причину подання заявки.

Внески у Біткоїн-розробників

Компанія пообіцяла виділити 10% від прибутку від Bitwise Bitcoin ETF некомерційним організаціям, що підтримують розробку Біткоіну з відкритим вихідним кодом.

Спочатку пожертвування від Bitwise будуть направлені на потреби трьох неприбуткових організацій: Brink, OpenSats та Фонд розвитку Біткоїна від Human Rights Foundation.