Після поділу запустять протокол Runes.

  • 18.04.2024 12:30
  • 3 хвилини читання
Після поділу запустять протокол Runes.

Відразу після поділу Біткоїна відбудеться запуск протоколу Runes від розробника Кейсі Родармора, який створив Ordinals. Про це повідомляє The Block.

Під час того, коли основна концепція Ordinals була спрямована на зроблення біткоїнів невзаємозамінними шляхом відслідження конкретних сатоші за порядком їхнього створення, також з'явився стандарт токенів BRC-20, який допоможе введення нових випусків взаємозамінних токенів у мережу.

У вересні 2023 року компанія Родармор випустила анонс про проект Runes, надаючи користувачам достатньо часу на його вивчення. В січні компанія OKX оголосила, що надасть підтримку Runes через свій гаманець і маркетплейс.

Підвищення активності навколо проєкту Runes призвело до зростання комісій за транзакції в мережі Біткоїна. Протягом останнього тижня середня вартість комісій зросла з $4,11 до $12,17.

Рунами називаються античні писемні символи, які використовувалися в давнину для письмового забезпечення мови германських народів. Руни мали не лише лінгвістичне значення, а й містили в собі духовні значення та магічну силу. Вони використовувалися для передачі знань, передачі повідомлень, а також для магічних ритуалів. В сучасний час руни також використовуються як символічні знаки та об'єкти духовної практики.

Руни - це новий протокол взаємозамінних токенів у мережі Bitcoin. За словами Родармора, його метою є стати альтернативою експериментальному стандарту токенів BRC-20.

У березні 2023 року було запущено стандарт BRC-20. Протягом двох місяців його ринкова капіталізація досягла $1 млрд, а PEPE й ORDI стали найбільш популярними токенами на основі Біткоїна.

Засновник Ordinals підкреслив негативні наслідки поширення UTXO і запропонував використання Runes як альтернативи. Runes схожий на BRC-20 у тому, що його мета полягає у можливості торгування новими токенами, проте, на відміну від BRC-20, Runes буде використовувати модель UTXO (невитрачених виходів транзакцій). Загалом, Runes має стати більш ефективним варіантом для емісії токенів і запобігання засміченню мережі.

Сам Родармор описав Руни як більш ефективний метод для створення нових токенів на вершині Біткоїна, зазначивши, що протокол був "створений для дегенів і мемкоінів".

З чим згодні експерти? Якщо звертатися до фахівців, то вони вважають, що...

За словами експерта з біткоїну Шинобі, такі протоколи, як Ordinals і Runes, не мають обмежень і нестачі гнучкості, як у самого Біткоїна, коли йдеться про підвищення офчейн-активності. Він додав, що для досягнення того ж самого для Ordinals, Runes або будь-якого іншого протоколу токенів на Біткоїн не потрібно вносити зміни.