Поліція найчастіше фіксує декларацію біткоїнів в Україні.

  • 26.02.2024 16:00
  • 2 хвилини читання
Поліція найчастіше фіксує декларацію біткоїнів в Україні.

За звітами українських чиновників, найбільше цифровими активами володіють співробітники поліції та прокуратури: з 1428 декларацій за 2022 рік на ці два відомства припадає 321. Інформацію надає сервіс Опендатабот.

Інформація про кількість співробітників державних органів, які володіють BTC. Дані отримано з відкритих джерел.

Зі загальної кількості поданих декларацій про володіння біткоїнами, 12% припадає на поліцію, 10,5% – на прокуратуру, 7,6% – на чиновників міськрад, 4% – на службовців облрад, 2,6% – на райради.

В регіональному розрізі видають Дніпропетровська та Одеська області. Щодо криптовалют найбільший попит серед чиновників у 2022 році спостерігався на біткоїн, який був вказаний у 648 деклараціях.

Позиція Біткоїна в Україні

У Міністерстві цифрової трансформації та Національному банку України вважають, що Біткоїн не є оптимальним платіжним засобом. Насамперед, регулятори вважають, що в умовах повномасштабної війни недоцільно радикально змінювати грошову політику країни.

Крім цього, 27 грудня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив Національну стратегію доходів на період з 2024 по 2030 рік. Цей документ є обов'язковим у рамках кредитної програми МВФ. В ньому передбачено ряд ініціатив, спрямованих на регулювання ринку цифрових активів. Стратегія включає проведення аналізу різних варіантів оподаткування віртуальних активів та розроблення принципів їх оподаткування.

Все частіше чиновники заявляють про наявність у них біткоїнів.

Як вже згадувалося, цього року чиновники подали 1428 декларацій, в яких вказали біткоїни та криптовалюту. Проте у 2021 році кількість таких декларацій була вдвічі меншою - 788.

Найбільшу кількість біткоїнів у 2022 році (121 BTC) задекларував депутат Одеської обласної ради Кузькевич Микита Дмитрович. Це становить понад 195 мільйонів гривень за поточним курсом.