Процесу над Чанпеном Чжао було надано відстрочку.

  • 13.02.2024 14:45
  • 3 хвилини читання
Процесу над Чанпеном Чжао було надано відстрочку.

За повідомленням CNBC, розгляд справи колишнього глави біржі Binance Чанпена Чжао, якого звинувачують у відмиванні грошей, було відкладено судом до 30 квітня.

Спочатку планувалося, що судове засідання у справі колишнього керівника торговельного майданчика має відбутися 23 лютого, проте його перенесли на квітень без пояснення причин.

Адвокати Чжао також утримуються від коментарів стосовно перенесення судового засідання. Вони повідомили, що їхнього клієнта покинуто на волі в США після внесення застави, загальною сумою $175 млн.

Прокуратура настоює на найсуворішому покаранні Чжао - 18 місяців позбавлення волі. Проте, обвинувачена сторона розглядає можливість подати прохання про накладення ще більш суворого вироку.

Обвинувачення щодо Чанпена Чжао

5 червня 2023 року Секція з цінних паперів і бірж США (SEC) подала позов проти компанії Binance та її генерального директора Чанпена Чжао. Вони звинувачують його і компанію у порушенні правил торгівлі цінними паперами, неправомірному розпорядженні коштами клієнтів, зводженні інвесторів та порушенні правил регуляторів. Також у розслідуванні бере участь Міністерство юстиції США.

21 листопада Чжао зізнався у своїй вині, що не зміг забезпечити ефективну програму протидії відмиванню грошей на Binance - найбільшій криптовалютній біржі у світі. Внаслідок цього визнання він згодився піти зі своєї посади головного виконавчого директора Binance і сплатити штраф у сумі $50 млн.

На превеликий жаль, Binance згодилася виплатити суму в розмірі 4,3 мільярда доларів у якості покарання, оскільки визнала свою провину в замові з метою здійснення неліцензованої діяльності з переказу грошей та порушення закону про міжнародні фінансові санкції.

Обмеження на виїзд з США

У листопаді 2023 року суд у місті Сіетл видав рішення, яким заборонено повертатися Чанпену Чжао до Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) до початку розгляду його справи в американському суді. Прокурори висловили занепокоєння щодо можливого ризику втечі підсудного через відсутність договору про екстрадицію між ОАЕ та США.