Після трьох місяців торгівлі, спотовий біржовий фонд Fidelity (FBTC) досягнув позначку у 150 000 BTC в активах під управлінням. Про це повідомляє The Block.
Дев'ять інших біткоїн-ETF, крім конвертованого фонду GBTC від Grayscale, узагальнене управління понад 520 000 BTC.
За останніми відомостями, FBTC на даний момент має в активах 150 563 BTC, що еквівалентно близько $10,1 млрд за поточними цінами. За даними CoinGlass, IBIT від BlackRock займає перше місце серед інших ETF з 263 937 BTC ($18,5 млрд), а ARKB від Ark Invest 21Shares посідає третю позицію з 43 726 BTC ($3,1 млрд).
Для порівняння, активи фонду GBTC Grayscale впали на 48%, зменшившись з 619 220 BTC до 322 697 BTC протягом трьох місяців торгів. Сукупні активи всіх американських спотових біткоїн-ETF наразі становлять 842 897 BTC – це понад 4% від загального обсягу біткоїна у 21 мільйони одиниць.
За ринковою часткою біткоїн-фондів серед ETF виділяється фонд Grayscale з високою комісією GBTC, який знизився до 38,6% з початку торгів 11 січня. IBIT від BlackRock лідирує з найбільшою часткою ринку - 31,3%, за ним йдуть FBTC від Fidelity - 17,7% і ARKB від Ark Invest 21Shares - 5,2%.
Що означає Fidelity Investments?
Компанія Fidelity Investments - американська холдингова компанія, яка була заснована в 1946 році. Вона є однією з чотирьох найбільших компаній з управління активами в світі і обслуговує понад 40 мільйонів індивідуальних інвесторів зі 100 країн світу.
Фідельіті стала однією з перших великих фінансових компаній, яка почала працювати з біткоїном. Вона створила відділ Fidelity Digital Assets, який спеціалізується на наданні кастодіальних послуг, виконанні торговельних операцій та консультуванні інституційних клієнтів по ринку. У січні 2024 року її заявку на запуск спотового біткоїн-ETF серед інших схвалила Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC).
ETF-це інвестиційний інструмент, який набуває все більшої популярності серед інвесторів у регіоні Азії. Він дозволяє інвесторам отримати доступ до широкого спектру акцій, облігацій та інших активів без необхідності купувати окремі цінні папери. Цей інструмент надає можливість диверсифікувати портфель і зменшити ризики, пов'язані зі змінами на фондовому ринку. ETF стає все більш популярним серед інвесторів, оскільки він простий у використанні, має низькі витрати і високу ліквідність.
Азійські компанії також прагнуть створити свої біткоїн-ETF і подали відповідні заявки до регулятора Гонконгу - Комісії з цінних паперів та ф'ючерсів (SFC). На даний момент відомо, що вже дві компанії – Harvest Hong Kong та China Southern Fund – звернулися до SFC.