Протокол Руни допомагає шахтарям вижити під час халвінгу.

  • 30.04.2024 10:31
  • 4 хвилини читання
Протокол Руни допомагає шахтарям вижити під час халвінгу.

Гірники зуміли швидко адаптуватися до умов ринку, які виникли після халвінгу, завдяки впровадженню протоколу Runes, що значно підвищив комісії в мережі. Про це повідомляє Cointelegraph.

Генеральний директор Stronghold Digital Mining, Грег Бірд, повідомив, що після халвінгу компанія очікувала зменшення прибутку від майнінгу через скорочення винагороди за видобуток біткоїнів. Проте, за його словами, Runes змогли відшкодувати збитки.

"Це зниження було неочікувано компенсовано значним збільшенням комісії за транзакції. Іншими словами, те, що ми втратили на винагороді, ми відбили комісією за транзакції", - додав він.

Адам Свік, директор з розвитку компанії Marathon, висловив підтримку таких настроїв, підкресливши стрімке зростання комісій після халвінгу, яке було спричинене запуском Runes і розширенням мережевої активності.

Це безперечно сприяло зменшенню впливу зниження субсидії удвічі або можливо його відтермінуванню, залежно від того, на який термін буде тривати ця активність, - сказав Свік.

За висловами Свіка, такі операції принесли шахтарям понад 1200 BTC у вигляді комісій після зменшення нагороди за блок.

Що відомо про руни Руни - це символи, які використовувались народами Скандинавії, Германії та інших слов'янських народів у Середньовіччі. Вони були використані для письма, пророцтва, захисту та інших магічних цілей. Руни мають свою власну абетку, в якій кожен символ представляє певне звучання або значення. Символіка рун вважається дуже потужною та магічною, і досі цінується багатьма людьми, які вірять в їх енергетичну силу. Вивчення рун може допомогти розкрити та розвинути власний потенціал, а також здатність спілкуватися з надприродними силами. Загалом, руни є важливою частиною історії та культури слов'янських народів, і вони продовжують залишатися актуальними і сьогодні.

Runes - це новий протокол, який був розроблений Кейсі Родармором у вересні 2023 року, але був запущений лише після наступного халвінгу. Цей протокол дозволяє випускати монети на блокчейні Bitcoin за допомогою набору UTXO. Сам Родармор описав Runes як більш ефективний спосіб створення нових токенів на блокчейні Bitcoin, вказавши, що протокол був "створений для дегенератів і мемкойнів".

Максималісти біткоїну вважають, що поява Runes і токенів BRC-20 відволікає від основної мети мережі. Стандарт BRC-20 було запущено в березні 2023 року, і за два місяці ринкова капіталізація токенів досягла $1 млрд.

Рекордові доходи

20 квітня майнери отримали рекордний дохід у $107,8 млн завдяки Runes, навіть за умови того, що курс біткоїна був на 13% нижче від історичного максимуму.

Проте шумиха щодо нового протоколу почала досить швидко вщухати, і наприкінці квітня доходи майнерів впали до $31,6 мільйонів, що є найнижчим рівнем за останні три місяці.