Регулювання біткоїну в Україні відкладається.

  • 25.03.2024 13:00
  • 3 хвилини читання
Регулювання біткоїну в Україні відкладається.

Згідно з інформацією ресурсу Міжнародного валютного фонду (МВФ), закінчена версія нового законодавства щодо регулювання віртуальних активів в Україні буде представлена не у червні 2024 року, як планувалося, а наприкінці поточного року.

За інформацією МВФ, Національний банк України (НБУ) та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) також відповідають за розроблення нового законодавства. МВФ планує продовжувати надавати технічну допомогу владі України у найближчі роки для впровадження реформ, що задовольнять потреби країни після війни. Після третього перегляду програми розширеного фінансування (EFF) України виконавча рада МВФ затвердила виділення траншу у розмірі $880 млн.

Регулювання біткоїну та умови отримання траншу від МВФ

Уряд України 27 грудня затвердив Національну стратегію доходів на період з 2024 по 2030 рік. Цей документ є важливою умовою для отримання кредитної програми від Міжнародного валютного фонду. Нова стратегія включає декілька ініціатив, спрямованих на регулювання ринку цифрових активів. Вона була розроблена Міністерством фінансів спільно з іншими відомствами та міністерствами, з участю представників бізнесу, а також у результаті консультацій з міжнародними партнерами, зокрема з МВФ та Світовим банком.

Стратегія включає в себе аналіз різних варіантів оподаткування віртуальних активів, розроблення принципів оподаткування цих активів. Після цього потрібно розробити законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій із криптоактивами.

Критика Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Глава парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висловив критику щодо роботи НКЦПФР у питанні створення законопроєкту про оподаткування цифрових активів. Незважаючи на "невисоку якість роботи НКЦПФР", ця комісія відповідає за регулювання галузі криптовалют, зокрема Біткоїн.