Резюме тижня: основні події у світі Біткоїна

  • 16.02.2024 16:45
  • 4 хвилини читання
Резюме тижня: основні події у світі Біткоїна

Журнал Bitcoin з'явиться в Швейцарії.

Американському журналу Bitcoin Magazine за сприяння компанії White Rock Management відкриють нове відділення в Лугано, Швейцарія.

Bitcoin Magazine почав свою діяльність вже в 2012 році і з того часу публікує аналітичні, дослідницькі та освітні матеріали про Біткоїн. Але особливої вагомості набула угода, яку у листопаді 2021 року уклали з компанією White Rock Management. За цією угодою передбачається запуск нових видань Bitcoin Magazine в Україні та країнах Східної Європи.

Курс біткоїна протягом тижня: биків наступають на рівень $52 000.

Курс біткоїна протягом тижня з 9 по 16 лютого збільшився на 12,2% і на даний момент складає $52 300. BTC зміцнює свої позиції завдяки надходженню коштів до ETF та наближенню його халвінгу.

Біткоїн протягом тижня стабільно зростав, і навіть короткочасні корекції не впливали на загальний позитивний тренд. Біржовий фонд компанії BlackRock вже назбирав понад 100 000 BTC і став головним джерелом попиту на цей актив на ринку.

Українські біткоїнери почали отримувати гаманці Coldcard у першому кварталі.

Початок доставки нових апаратних гаманців Coldcard Q1 від канадського виробника Coinkite оголошено. Наголошується, що перші поставки пристроїв розпочалися у середу, 14 лютого.

Q1 можна придбати попередньо замовивши його за ціною 199,99 доларів.

Genesis отримали дозвіл на продаж акцій GBTC на суму $1,3 млрд.

Кредитор Genesis, який перебуває у стані банкрутства, отримав схвалення суду на продаж 35 мільйонів акцій Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) на суму понад 1,3 мільярда доларів. Отримані кошти будуть використані для виплати компенсацій постраждалим клієнтам.

Genesis планує продати більше 11 млн акцій Грейсскейл, які є частиною інших інвестиційних фондів, з метою отримати $200 млн. Згідно з данними, наданими адвокатом Genesis, акції Grayscale оцінюються приблизно в $1,6 млрд.

Інвестори виявляють більший інтерес до біткоїна, ніж до золота.

За перший піврік наявність ETF на золото зменшилася на $2,4 млрд, тоді як біткоїн-ETF отримали прибуток у розмірі $3,9 млрд.

Популярні фонди, що інвестують у золото, зменшили свої позиції на фоні загальної тенденції зниження цін на цей метал. З початку року ціни на золото скоротилися на 3,4% і 14 лютого досягли двомісячного мінімуму в $1993 за унцію.

Українські посадовці все частіше оголошують про своє зацікавлення у біткоїнах.

У своїх деклараціях за 2022 рік 1428 українських чиновників зазначили, що володіють біткоїнами та криптовалютами. Порівняно з попереднім роком, коли кількість таких декларацій становила лише 788, ця цифра зросла майже вдвічі.

За наданими відомостями, кількість декларацій, у яких згадуються цифрові активи, постійно збільшується. Серед монет найбільш популярною є біткоїн, який згадується в 816 деклараціях.

Майнери з Китаю змінюють місцезнаходження на Ефіопію.

Після посилення регуляторної політики в Китаї, китайські компанії займаються майнінгом все частіше перевозять свої майнери до Африки, зокрема до Ефіопії. Згідно з договорами з енергетичною компанією Ефіопії, 19 з 21 майнера, що працюють там, є китайськими. Головною привабливістю для них є низька вартість електроенергії в Ефіопії, бо 92% її виробляється на гідроелектростанціях. Зауважимо, що майже половина місцевих жителів не має доступу до електроенергії.