Резюме тижня: основні події в світі криптовалюти Bitcoin

  • 22.03.2024 17:46
  • 4 хвилини читання
Резюме тижня: основні події в світі криптовалюти Bitcoin

У Київраді виявилося багато людей, які займаються біткоінами.

Група депутатів Київської міської ради виявилася власниками біткоїнів. Дані про це були виявлені при аналізі декларацій столичних обранців активістами громадського руху «Чесно».

Найбільше кількість біткоїнів належить депутату від партії "УДАР" Дмитру Білоцерковцю. У 2013 році він купив усього 398 BTC за 128 000 гривень.

Європейський Союз надасть фінансування для регулювання біткоїну в Україні.

На 18 березня ухвалив Кабінет міністрів України план для програми Ukraine Facility, яка отримає фінансову підтримку від Європейського союзу до 2027 року. У документі також згадуються цифрові активи та їх регулювання.

У документі відзначається важливість внесення змін до закону про віртуальні активи та Податкового кодексу України, які відповідали б європейському законодавству відповідно до регламенту MiCA.

Kraken зберігатиме Bitcoin для інституційних клієнтів.

Біржа Kraken створила кастодіальний сервіс для інституціональних інвесторів. Ця платформа дозволяє клієнтам керувати та переміщувати кошти через "єдиний інтерфейс, захищений найновішими протоколами безпеки" біржі.

Ще досить недавно єдиною кастодіаном на ринку біткоїн-ETF, який розвивається, була біржа Coinbase.

Запаси MicroStrategy збільшилися на 9245 BTC.

Компанія MicroStrategy додатково придбала 9245 BTC, витративши на це приблизно $623 млн. Середня вартість одного біткоїна склала $67 382.

На 18 березня 2024 року MicroStrategy загалом придбала 214 246 BTC за $7,53 млрд за середньою ціною $35 160 за кожен біткоїн.

Фонд захисту прав людини роздав біткоїн-гранти.

19 березня організація захисту прав людини Human Rights Foundation (HRF) оголосила про новий конкурс на отримання грантів від Фонду розвитку біткоїна. На цей раз було виділено $500 000 на підтримку 14 різноманітних проєктів, що діють у різних галузях біткоїн-індустрії.

Основними напрямами цих грантів є країни Латинської Америки, Азії та Африки. HRF не оприбутковувала конкретну суму коштів, яку отримав кожен отримувач, але перерахувала проєкти, які отримали фінансову підтримку.

Бенкману-Фріду може загрожувати до 50 років позбавлення волі.

Міністерство юстиції США рекомендувало збільшити покарання для колишнього гендиректора біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда, засудивши його до 40-50 років ув'язнення.

Федеральні чиновники також висловлюють підтримку штрафу в розмірі $11 мільярдів та конфіскації майна. Раніше Бенкмана-Фріда вже визнавали винним у сімох пунктах обвинувачення у шахрайстві та змові, пов'язаних із крахом FTX.

Сальвадор щодня продовжує придбувати по 1 BTC.

Сальвадор продовжує купувати по одному біткоїну щодня і буде робити це до того часу, поки він не стане "недоступним для придбання за фіатну валюту".

Як відомо, Букеле вперше оголосив про свої наміри придбати біткоїн за стратегією усередненої доларової вартості (DCA) в листопаді 2022 року.