Ринок криптовалют в Україні буде адаптовано до вимог Європейського Союзу - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

  • 27.03.2024 10:16
  • 4 хвилини читання
Ринок криптовалют в Україні буде адаптовано до вимог Європейського Союзу - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

У межах оновленої кредитної програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ) було визначено необхідність привести український ринок криптовалют у відповідність з законодавством Європейського союзу.

Про це повідомили у пресслужбі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Так, заходи, спрямовані на поліпшення регулювання ринку криптовалют в Україні, включені до третього перегляду програми розширеного Ефективного Фонду Міжнародного Валютного Фонду.

У своєму документі представники Фонду зауважують, що діюча законодавча база для віртуальних активів в Україні має ризики для цінової стабільності та ефективності монетарної трансмісії.

Тому до кінця грудня 2024 року планується підготувати нову версію законодавства щодо регулювання ринку криптовалют в Україні, яка відповідатиме найкращим міжнародним практикам. Розробкою документа займатимуться представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Національного банку України з технічною підтримкою Міжнародного валютного фонду.

Скільки українці заработали на криптовалюті в 2023 році, може бути цікаво: Chainalysis.

Також до кінця поточного року Нацкомісія повинна підготувати проєкт вимог до капіталу фінансових посередників, що відповідає законодавству Європейського Союзу.

Ще одним важливим аспектом у сфері криптовалютного ринку є його оподаткування. НКЦПФР встановить основні принципи цього процесу у рамках виконання Національної стратегії доходів.

«Необхідно збігати правила оподаткування криптовалют з правилами ЄС, зокрема, з урахуванням обміну інформацією та ініціатив Глобального форуму ОЕСР. Наша робота отримає підтримку технічної допомоги від FAD МВФ та інших міжнародних партнерів з розвитку», — зазначили у Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Нагадаємо, що для отримання €50 млрд протягом 4 років за програмою Ukraine Facility, уряд України планує провести ряд реформ, включаючи ті, які стосуються віртуальних активів.

Зазначається, що поява криптовалюти та її відсутнє правове регулювання є негативним фактором, який може сприяти поширенню шахрайських дій, відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму, а також ухиленню від сплати податків.

Для вирішення проблемних питань, а також з урахуванням набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС, планується прийняти законопроєкт щодо внесення змін до Податкового кодексу України та вдосконалення норм закону "Про віртуальні активи".

У грудні 2023 року ми повідомляли, що Національний банк України разом з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) працюють над новим законопроєктом щодо регулювання ринку цифрових активів в Україні за вимогою Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Можливо, вас зацікавить наступне:

Банк Японії розглядає можливість першого за 17 років підвищення процентної ставки: як це вплине на Біткоїн?

Три криптовалюти до $1, ціна яких збільшиться в квітні.

За даними Bloomberg, щодня з’являється деяка кількість нових біткоїн-мільйонерів.