"Робота в Україні стає незаконною": що чекає український бізнес KUNA та як відкликати від нього замовників.

  • 27.05.2024 11:31
  • 6 хвилин читання
"Робота в Україні стає незаконною": що чекає український бізнес KUNA та як відкликати від нього замовників.

Перша українська криптовалютна біржа KUNA вирішила вийти на європейський ринок і зосередитись на ньому. Вже були проведені перші переговори з інвесторами щодо продажу українського бізнесу.

На даний момент KUNA розглядає кілька варіантів подальших кроків у сфері бізнесу в Україні, включаючи: повне відведення від українського ринку, продаж дочірньої компанії, гібридне партнерство або інтеграцію з місцевим банком.

Журналісти журналу PaySpace спілкувались з Михайлом Чобаняном, засновником та генеральним директором криптобіржі KUNA, щоб дізнатися більше про майбутні плани компанії та підготовку для клієнтів.

Чи були проведені перемовини з будь-якими компаніями щодо продажу бізнесу?

Досінг здійснює переговори лише з видатними підприємцями та власниками бізнесу в Україні, а не безпосередньо з компаніями. Ми не розраховуємо на те, що інтерес до розвитку бізнесу в країні, яка перебуває у війні, виникне у когось іншого, крім українців. Тому ми спілкуємося лише з місцевими досвідченими власниками бізнесу.

На скільки взагалі можна оцінити бізнес?

Що стосується ціни: оцінка бізнесу KUNA, яка була перед війною, вже не має значення. У нас є кілька пропозицій, які виявилися вищими за наші очікування. Однак, крім ціни, ми також звертаємо увагу на репутацію потенційного партнера.

Також варто прочитати: Куна призначила нового голову ради директорів.

Яке було підґрунтя рішення закрити українську компанію?

У результаті рішення Національного банку всі легальні методи платежів були відключені ще у попередньому році. З того часу ситуація лише ускладнювалась за рахунок введення нових обмежень і лімітів. В наслідок цього з березня минулого року фактично стало нелегальним працювати в Україні.

Відсутнє регулювання, оскільки податковий кодекс ще не був прийнятий; законодавство ще не ввело заборону на використання криптовалют в Україні, але доступ до банківської системи через фіатні шлюзи був закритий вже понад рік.

Тому, розвивати бізнес в країні, де немає законного способу обміну криптовалюти на національну валюту, для нас не має особливого сенсу. Навпаки, це може призвести до конкретних ризиків: KUNA має ліцензію в Європі, а наш головний ринок зараз - Європейський союз. Будь-які дії поза межами цієї ліцензії, такі як підключення карток, drop-ship та інших методів, що останнім часом використовувалися на українському ринку, є незаконними. Це може призвести до зупинки нашої ліцензії або її повного втрати. Я не готовий ризикувати основним бізнесом ради українського ринку в даний час.

"Україна має надати кращі умови для крипторинку, ніж будь-де в світі": розмова з генеральним директором KUNA Михайлом Чобаняном.

На які країни звертається увага при повному виході з українського ринку? Яка причина цього рішення?

Щодо самого сформульовання повного виходу з українського ринку. Це означає, що ми вже в суті не сприяємо розвитку українського ринку через відсутність законних методів здійснення операцій у гривні. Все, що ми маємо в Україні, залишаємо як є, і не плануємо подальшого розвитку в цьому напрямку.

Ми плануємо завершити роботу з тими залишковими балансами гривні. І щоб не витрачати зайво 10 років на будівництво українського ринку, я хочу знайти місцевого гравця, який буде готовий взяти на себе ризик і продовжувати розвивати ринок.

Ми пропонуємо нашу допомогу з використанням технологій та нашим досвідом у лобіюванні, написанні законів та їх впровадженні, що дозволить нашому новому партнеру працювати в Україні легально. Фактично, ми пропонуємо нашу технічну та юридичну експертизу KUNA.

Чи можна висловити якісь рекомендації щодо клієнтів? Які дії слід приймати у їх відношенні?

Якщо будь-хто з наших користувачів захоче перейти, ми не можемо їх утримувати. Однак, якщо будуть гривневі способи. Щодо клієнтів, для них нічого не зміниться на даний момент. Все залишається таким самим, без подальшого розвитку: немає нових пар до гривні, нових гривневих методів не планується.

Сьогодні наша увага сфокусована на ринку Євросоюзу та більш розвинених країнах з чітким регулюванням промисловості.

Дізнайтесь про інші захоплюючі бесіди.

"Безпека і інновації - це два важливі напрямки, на які ми акцентуємо увагу": інтерв'ю зі співзасновником платформи Kyrrex Михайлом Романенком.

«Ми шукаємо інвесторів, які розуміють нашу галузь і будуть не лише надавати фінансову підтримку, але й допомагати зі своїми зв'язками та порадами»: бесіда зі співзасновником ІТ-стартапу Mantis Analytics Антоном Тарасюком.

"Ми створили систему інновацій, яка залучає амбіційні та талановиті стартапи для спільної реалізації ідей" - сказав Євген Хоменко, керівник департаменту дослідження та розробки у компанії "Нова Пошта", щодо запуску інноваційної платформи NovaTech.