Роботу біткоїн-бірж ускладнить Узбекистан.

  • 20.03.2024 13:01
  • 3 хвилини читання
Роботу біткоїн-бірж ускладнить Узбекистан.

У Узбекистані Національне агентство перспективних проєктів (НАПП) значно збільшило розмір зборів, які будуть стягуватися з біткоїн-бірж та обмінників, які функціонують у країні. Про це повідомляється на сайті регулятора.

У агентстві було відзначено, що провайдери послуг у сфері обороту цифрових активів є досить прибутковими за наслідками аналізу їхньої діяльності. Тому для збільшення доходів до державного бюджету було прийнято рішення про підвищення розмірів зборів для бірж з 400 базово-розрахункових величин (БРВ) до 740 БРВ (251,6 млн сумів або $20 015), для обмінників – з 20 БРВ до 185 БРВ (62,9 млн сумів або $5000).

У Національної асоціації провайдерів послуг у сфері охорони здоров'я вважають, що таким чином надходження до державного бюджету зростуть майже вдвічі, при цьому "фінансовий стан провайдерів не постраждає". Зміни будуть діяти через три місяці.

Перегляньте ліцензування провайдерів Біткоїн

У цьому році Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, внесла зміни до процедури ліцензування провайдерів послуг у сфері біткоїн. Згідно з оновленими правилами, тепер контролюючий орган може відмовити у видачі ліцензії у випадку систематичного (два або більше разів протягом року) або одноразового серйозного порушення умов ліцензіата, а також у разі виявлення факту отримання ліцензії за допомогою підроблених документів.

Також вводиться вимога представлення апостилю або нотаріально засвідченого перекладу державною мовою довідки, отриманої від уповноваженого органу іноземної держави.

Особи, що пропонують послуги на ринку цифрових активів, не повинні мати жодних кримінальних звинувачень.

Узбекистан заборонив функціонування біткоїн-бірж в країні.

У результаті посилення регулювання біткоїн-біржі, українські компанії почали залишати Узбекистан. Один з таких торгових майданчиків - OKX - припинив свою діяльність у цій країні.

Проблеми з місцевими регуляторами виникли й на біржі Binance.