Російські підприємства використовують стейблкоїни для здійснення торгівлі з Китаєм.

  • 28.05.2024 18:00
  • 5 хвилин читання
Російські підприємства використовують стейблкоїни для здійснення торгівлі з Китаєм.

Українські сировинні компанії, які намагаються здійснювати фінансові операції з китайськими партнерами, почали використовувати новий метод розрахунків - стейблкоїни.

Принаймні два найбільші виробники металів розпочали використання стейблкоїну Tether Holdings Ltd. та інших криптовалют для розрахунків у своїх міжнародних операціях з переважно китайськими клієнтами та постачальниками. У деяких випадках розрахунки проводяться через Гонконг.

Той життєвий факт, що великі російські компанії почали використовувати технологію блокчейну через два роки після початку повномасштабного вторгнення в Україну, свідчить про тривалий вплив міжнародних санкцій.

Українські компанії, що торгують сировинними товарами, від металів, таких як нікель і сталь, до деревини, стикаються з проблемами з отриманням платежів за свої товари та закупівлею обладнання і сировини. Це відбувається навіть тоді, коли вони не підпадають під санкції, хоча деякі з них зазнали численних санкцій з боку США, Європейського Союзу та їхніх союзників.

Навіть у Китаї, країні, яка не долучилася до міжнародних санкцій і залишається основним ринком збуту для багатьох російських товарів, а також постачальником товарів і обладнання, цього року фінансові операції ускладнилися. Це в основному пов'язано з тим, що Міністерство фінансів США загрожує введенням додаткових санкцій проти кредиторів, які сприяли ухиленню від санкцій, що призвело до посилення контролю за дотриманням санкцій.

"Переказ стейблкоїнами може зайняти лише 5-15 секунд і коштувати кілька центів, що робить такі транзакції дуже ефективними, особливо коли відправник вже має активи у стейблкоїнах," - зазначає Іван Козлов, експерт з цифрових валют і співзасновник компанії Resolv Labs. "USDT від Tether прив’язаний до долара США, що робить його ще більш зручним".

Цікаве дослідження VISA показало, що понад 90% транзакцій зі стейблкоїнами здійснюються ботами.

Часто альтернативою є повільніші операції або ризик для закордонних банківських рахунків, які можуть бути блоковані.

У країнах, де існують проблеми з доларовою ліквідністю та контролем за рухом капіталу, вже досить поширено використання криптовалют для транскордонних розрахунків. Особливо популярними є стейблкоїни, які прив'язані до долара. Ця практика використання криптовалют застосовується не лише в торгівлі товарами, зауважив Козлов.

Використання криптовалют для розрахунків не є чимось незвичайним для країн, які перебувають під санкціями. Транзакції за вантажі з Венесуели, де знаходяться найбільші в світі запаси нафти, все частіше проводяться за допомогою Tether. Багато угод, які здійснюються з великими знижками, укладаються через посередників з Дубаю.

У той же час, деякі сировинні компанії обрали інший метод розрахунків за транзакції, який колись вважався екзотичним. Деякі виробники сталі використовують бартерні угоди, де товар обмінюється на товари, що поставляються в Росію, що повністю уникає міжнародних переказів.

Нагадаємо, що Сполучені Штати Америки погрожують Raiffeisen санкціями через його роботу в Росії. Американська сторона попередила, що доступ Raiffeisen Bank International до доларової системи може бути обмежений через його зв'язки з Росією.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами: Пригодьтеся іншими популярними матеріалами:

Два ключові цінові рівні Біткоїна, які варто спостерігати цього тижня

Стейблкоїни - все, що варто знати про майбутність цифрових коштів

У Сполучених Штатах Америки готують новий закон про стейблкоїни: що можна очікувати.

За інформацією від агентства Bloomberg.