Розсилка для розробників Біткоїн переходить до Google.

  • 12.02.2024 08:03
  • 3 хвилини читання
Розсилка для розробників Біткоїн переходить до Google.

З 9 лютого розсилка для розробників Bitcoin платформи переходить до Google Groups. Про це інформували модератори розсилки Рубен Сомсен, Браян Бішоп та Воррен Тогамі.

Бішоп уточнив, що розсилку bitcoin-dev перемістили з Linux Foundation до Google Groups.

Просимо передплатників поточного списку розсилки негайно вжити заходів, оскільки починаючи з лютого 2024 року листи до старого списку не будуть прийматися.

"Якщо ви не отримали запрошення і хочете підписатися вручну, у вас є два варіанти. Ви можете надіслати листа на адресу [адреса електронної пошти], а потім дочекатися автоматичної відповіді і відправити відповідний лист (перевірте папку спаму). Крім того, ви можете підписатися через онлайн-інтерфейс на веб-сайті https://groups.google.com/g/bitcoindev, використовуючи обліковий запис Google", - зазначено у повідомленні.

Також варто відмітити, що міграція забезпечує збереження та доступність архівного вмісту списку розсилки, резервні копії залишаються доступними ззовні, можливо переглянути старий список розсилки. Важливо зазначити, що модератори «використовують Google лише як канал передачі інформації».

Як взаємодіють між собою розробники Біткоїна.

Розробники біткоїна спілкуються між собою за допомогою різних каналів, таких як онлайн-форуми, наприклад BitcoinTalk та Reddit, а також спеціалізовані платформи для розробників, наприклад GitHub, де вони можуть обмінюватися кодом, обговорювати поліпшення та виявляти помилки. Також важливу роль у координації їхніх зусиль відіграють розсилки, наприклад, Bitcoin Devs Mailing List, а також чат-групи у месенджерах, таких як Slack та Telegram. Ці канали комунікації дозволяють розробникам обмінюватися ідеями, розробляти та обговорювати пропозиції щодо поліпшення протоколу (BIPs - пропозиції щодо покращення біткоїну), а також координувати тестування нових функцій та оновлень.

Крім анлайн-взаємодій, регулярно проводяться наради та конференції, де розробники можуть особисто обговорити поточні проєкти та стратегії розвитку Біткоїна, поділитися своїм досвідом та посилити співпрацю в рамках спільноти.

Що трапилось з попередньою розсилкою?

Некомерційна організація Linux Foundation вже з 2011 року веде розсилку bitcoin-dev, а з 2015 року також розсилки bitcoin-dev-moderation та Bitcoin-core-dev-moderation. Однак Linux попереджала про те, що з часом повністю припинить ці розсилки. Здається, вони прийняли рішення і зобов'язалися припинити підтримку bitcoin-dev.