Сальвадор перемістив свої біткоїни в апаратний гаманець.

  • 15.03.2024 12:46
  • 3 хвилини читання
Сальвадор перемістив свої біткоїни в апаратний гаманець.

Президент Сальвадору Наїб Букеле переклав більшу частину своїх накопичених біткоїнів у "холодний" гаманець. Про це він повідомив у соціальній мережі X.

Лідер країни оголосив про свій намір перенести більшу частину біткоїнів у "холодний" гаманець і приховати його у сховище на території держави.

На знімку екрана, який опублікував президент, видно, що на цю адресу отримано 5689,69 BTC, що зараз еквівалентно $406 млн.

За даними Ordiscan, у кишені також знаходиться щонайменше 67 записів Ordinals, серед яких токени BRC-20, текстові записи, зображення, 3D «рунний камінь» і навіть копія «Маніфесту шифропанка» - документа, написаного Еріком Хьюзом у березні 1993 року, де він пропонував захищати конфіденційність через шифрування в епоху електронних технологій.

На новий гаманець Сальвадору було відправлено 56 транзакцій, з яких більшість були перекази невеликих сум. Малі транзакції - це пожертвування біткоїнерів, які вирішили підтримати цю ініціативу.

Букеле також зазначив, що на даний момент не всі біткоїни, які належать Сальвадору, зберігаються у "холодному" сховищі. Наприклад, туди не було переказано BTC, які були отримані в рамках паспортної та інших державних програм.

Плани Найба Букеле на другий термін

Наїб Букеле, якого в Сальвадорі обрали на другий президентський термін, планує продовжувати використовувати Біткоїн-стратегію. Він намірений випустити облігації, які будуть забезпечені біткоїнами, а також розробити зону без податків, що відома як Біткоїн-Сіті.

Через ці заходи він має надію привернути інвесторів з спільноти Біткоїн і зробити Сальвадор глобальним центром інновацій та фінансів у сфері Біткоїн.

Оскар Букель також планує продовжувати збільшення свого обсягу BTC, використовуючи біткоїни як стратегічний актив для країни, а не лише як законний засіб платежу. Запаси біткоїнів у казначействі Сальвадору розглядаються як довгострокові інвестиції, і вже зараз країна отримує певний прибуток від попередніх покупок.

Спрощення процесу придбання біткоїнів

У межах соціалізації програми Bitcoin влада Сальвадору вирішила спростити процес покупки BTC. Тепер документи будуть потрібні лише при покупці біткоїнів на суму від $25 000, а не від $200, як раніше.

Також було заявлено, що цей захід дозволить зберегти конфіденційність для тих користувачів, які часто використовують біткоїн в Україні.