Самостійні гірники добувають блоки незважаючи на зменшення нагороди за блоки під час халвінгу.

  • 13.05.2024 12:01
  • 3 хвилини читання
Самостійні гірники добувають блоки незважаючи на зменшення нагороди за блоки під час халвінгу.

У понеділок, 13 травня, невідомий окремий майнер успішно видобув блок Біткоїна і отримав за це винагороду в розмірі 3,3 BTC. Інформацію про це надав сервіс Mempool.space.

Так, гірник видобув блок на висоті 843231. Комісії за транзакції склали 0,194 BTC, а субсидія - 3,125 BTC. В цілому гірник, що був учасником пулу соло-майнерів CK Pool, отримав винагороду у 3,319 BTC (приблизно $202 687).

Блок, який був видобутий соло-майнером. Джерело: Mempool.space.

Цю інформацію також підтвердив інженер-програміст і адміністратор басейну CK Пулу Кон Колівас. Він додав, що майнер здобув блок за допомогою обладнання потужністю 0,5 ЕГ.

Переваги і недоліки соло-майнінгу Соло-майнінг - це процес видобутку криптовалюти, при якому майнер самостійно добуває блоки без участі в майнінг-басейні. Однією з переваг соло-майнінгу є можливість отримувати всі винагороди за видобуті блоки без необхідності ділитися ними з іншими майнерами. Також соло-майнінг дозволяє збільшити безпеку мережі, оскільки кожен майнер самостійно верифікує транзакції. Проте існують й недоліки соло-майнінгу. Один з них полягає в тому, що шанси на успішне видобуття блоку у соло-майнера значно менші, ніж учасника майнінг-басейну. Також соло-майнінг може бути менш вигідним з фінансової точки зору через нестабільність отримання винагород.

Головною перевагою соло-майнінгу є те, що майнер отримує повну винагороду за знайдений блок, яка після халвінгу становить 3,125 біткоїна, плюс комісійні збори за транзакції в блоку. Це може бути дуже вигідно фінансово, якщо майнер має достатньо обчислювальної потужності.

З іншого боку, основним недоліком соло-майнінгу є велика конкуренція та високий ризик: ймовірність знайти блок самостійно є дуже невелика через загальну силу мережі, яка постійно зростає. Це означає, що може пройти багато часу, перш ніж майнер зможе успішно знайти блок, що призводить до нестабільності доходів і можливих великих витрат на електроенергію без гарантованого заробітку.

Кому ще пощастило з самостійних шахтарів.

Після зменшення винагороди за блок вдруге вдалося соло-майнерам видобути блок. Це сталося вперше 29 квітня. Потужність обладнання майнера складала 120 PH (пета-хешів), що дорівнює 0,12 EH (екза-хешів) – близько 0,02% від загального хешрейту в мережі.