Самотній шахтар видобув блок.

  • 29.04.2024 07:15
  • 3 хвилини читання
Самотній шахтар видобув блок.

Інженер-програміст і адміністратор пулу соло-майнерів ckpool Кон Колівас повідомив у соцмережі X, що соло-майнеру вдалося видобути блок Біткоїна і отримати за це винагороду у розмірі 3,4 BTC. Це сталося 29 квітня.

За його словами, потужність обладнання майнера складала 120 PH (пета-хешів), що відповідає 0,12 EH (екза-хешів) - приблизно 0,02% від загального хешрейту в мережі. Субсидія за розгадування блоку 841 286 після халвінгу була знижена з 6,25 BTC до 3,125 BTC.

Колівас проаналізував ситуацію і вважав, що цей великий гірник може нещодавно залишити пул, «імовірно, через те, що вже не може виправдати свої витрати на електроенергію», щоб мати можливість видобувати блоки самостійно. Або він «іноді орендує великі обсяги», додав він.

Соло-майнінг - це процес видобутку криптовалюти, при якому майнер самостійно працює над розв'язанням блоків без участі в басейні. Цей метод дозволяє отримати всю винагороду за знайдений блок самостійно, без ділиться її з іншими майнерами. Однак соло-майнінг не завжди є вигідним, оскільки шанси на успіх значно менші, ніж участь у басейні. Тому варто обдумати всі переваги і недоліки цього методу перед тим, як почати видобуток криптовалюти самостійно.

Одиночний майнінг у контексті Біткоїна полягає в видобутку BTC однією особою або групою без участі пулів. Це означає, що майнер самостійно вирішує математичні завдання для створення нових блоків у блокчейні та отримання винагороди в біткоїнах. Прибутковість одиночного майнінгу залежить від кількох факторів, таких як потужність майнінгового обладнання, складність мережі, вартість електроенергії та курс біткоїна.

Серед його переваг найбільш очевидними є повна незалежність і контроль над процесом. Майнери, які працюють поодинці, повністю керують своїм обладнанням, не мають справ із загальними проблемами в пулах, такими як відмова серверів, і отримують усі винагороди від видобутку блоків.

Незважаючи на переваги, соло-майнінг має свої ризики та труднощі. Один з найбільших ризиків - це значна змінність доходів. З великою кількістю учасників у мережі Біткоїна ймовірність того, що окремий майнер знайде блок і отримає повну винагороду, стає дуже низькою.

Хто з одиночних гірників відзначався раніше

Останній раз, коли соло-майнер видобув блок, стався 26 листопада 2023 року на висоті 818 588 у блокчейні Біткоїна за допомогою обладнання з потужністю 2 PH/s.

Тоді йому надали субсидію у розмірі 6,25 BTC. За тодішнім курсом, це було понад $230 000. Обчислювальна потужність мережі на той момент складала 499,3 EH/s.