Сему Бенкмана-Фріда засудили до двадцяти п'яти років ув'язнення.

  • 28.03.2024 16:15
  • 3 хвилини читання
Сему Бенкмана-Фріда засудили до двадцяти п'яти років ув'язнення.

Засновника та колишнього генерального директора біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда засуджено окружним судом Нью-Йорка на 25 років ув'язнення за банкрутство.

Суддя погодився з аргументами прокурорів, що Бенкман-Фрід не повинен отримувати поблажку лише через можливість повернення частини втрачених коштів інвесторами та клієнтами. Він вважає цей аргумент "логічно помилковим" і "спекулятивним". Після краху біржі клієнти втратили приблизно $8 млрд, інвестори - $1,7 млрд, а кредитори - $1,3 млрд.

Бенкман-Фрід обіцяв апелювати рішення. Згідно закону, йому може загрожувати до 110 років ув'язнення. Адвокати, з свого боку, вважають, що адекватною покаранням було б позбавлення волі на 4-5 років.

Це вже другий судовий процес проти засновника біржі FTX за нерозглянутими звинуваченнями у листопаді минулого року.

Приводи, які спричинили крах компанії FTX

Злам FTX, однієї з найбільших бірж у світі, став наслідком кількох причин, таких як недостатня фінансова прозорість, ризиковане управління активами та можливі незаконні фінансові операції.

Основною проблемою стало те, що FTX використовувала депозити клієнтів для видачі кредитів пов'язаних з торговельною фірмою Alameda Research, що призвело до значних фінансових втрат через невдачливі інвестиції та торговельні стратегії.

Коли інформація про фінансове становище FTX та Alameda Research стала відома громадськості, це спричинило масове вилучення коштів клієнтами, з чим біржа не справилася через відсутність ліквідності.

Засуджений за вину

3 листопада 2023 року під час судового процесу в Нью-Йорку присяжні після четвертої години обговорення визнали Сема Бенкмана-Фріда винним за всіма сімма пунктами звинувачення.

Інші важливі керівники FTX, включаючи колишню генеральну директорку Alameda Керолайн Еллісон, співзасновника FTX Гері Ванга та колишнього керівника інженерного відділу FTX Нішада Сінгха, визнали свою вину за різними статтями обвинувачення та співпрацювали з урядом, надаючи свідчення проти Бенкмана-Фріда під час судового процесу.