Серед популяції зростає інтерес до біткоїна, який вже набирає популярності навіть більшої, ніж срібло.

  • 19.01.2024 09:01
  • 4 хвилини читання
Серед популяції зростає інтерес до біткоїна, який вже набирає популярності навіть більшої, ніж срібло.

Після лише одного тижня торгівлі, активи під управлінням біткоїн-ETF перевищили активи сріблового ETF у США за їх обсягом. Про це повідомив Джаг Кунер, голова відділу деривативів компанії Bitfinex, за інформацією від The Block.

"Біткоїн-ETF набули більшого розміру, ніж ETF на срібло у США, це пояснюється великим інтересом до них з боку ринку", - зазначив Кунер і додав, що попит на біткоїн був однією з головних причин того, що цифровий актив перевершив срібло за обсягом активів під управлінням.

Раніше серед товарних ETF за обсягом AUM у США друге місце посідав срібло. Однак, за даними CC15Capital, в даний час спотові біткоїн ETF-фонди, включаючи конверсію трасту компанії Grayscale GBTC, володіють близько 647 651 BTC, що у загальній сумі складає $27,5 млрд в AUM.

Згідно з інформацією від Coinglass, в даний момент у трастовому фонді Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC) зберігається близько 619 000 біткоїнів.

За даними ETF Database, срібло займає третє місце за обсягом коштів серед товарних ETF: приблизно $11,5 мільярдів розподіляються між п'ятьма ETF. На порівняння: загальний обсяг активів американських фондів, які володіють золотом, становить $96,3 мільярдів, розподілених між 19 ETF.

"Трансформація існуючого біткоїн-трасту компанією Grayscale в ETF призвела до створення найбільшого у світі біткоїн-ETF за одну ніч. Рівень торгів відображає відкладений попит на ці продукти, і ми очікуємо, що це призведе до підвищення ліквідності та стабільності на ринку", - повідомив Кунер.

Як проходять торги фондів, що відтворюють індекси (ETF)?

В четвер, який став п'ятим днем торгів новими активами, сукупний обсяг торгів за 11 фондами перевищив 12 мільярдів доларів, згідно з інформацією від Yahoo Finance.

Кунер сподівається, що цей великий інтерес буде тривати.

"Емітенти біржових фондів з форматом ETF внесли зміни до структури комісійних зборів, що роблять їх більш конкурентоспроможними. Ці зміни включають низку знижок та можливість звільнитися від додаткових зборів. Такі заходи спрямовані на залучення більшої кількості інвесторів і можуть призвести до зростання конкуренції між постачальниками біржових фондів з форматом ETF", - підкреслив аналітик.

Нагадаємо, що протягом першого дня торгів загальний об'єм десяти спотових фондів ETF, пов'язаних з біткоїном, становив понад $4,5 млрд.

Надходження до фондів біткоїну

Починаючи з 2023 року, інституційні інвестиційні фонди у галузі біткоїна отримали понад 1 мільярд доларів нових інвестицій.

AUM з початку року збільшився на 99%. Станом на 10 листопада він склав $44,4 млрд. З початку року надходження оцінили в $1,14 млрд - це третій за величиною річний показник за всю історію. У пов'язані з біткоїнами продукти вклали $240 млн, тоді як у попередньому періоді сума становила $228,9 млн.