Що таке Ethereum Name Service?

  • 11.10.2023 06:03
  • 3 хвилини читання
Що таке Ethereum Name Service?

Що таке Ethereum Name Service?

Ethereum Name Service (ENS) - це розподілене доменне ім'я на основі технології блокчейну Ethereum. ENS дозволяє користувачам призначати доменні імена Ethereum адресам, гаманцям та смарт-контрактам. Замість того, щоб користуватися випадковими складними адресами, що складаються з шестнадцятиричних символів, ви зможете створювати та використовувати прості та зрозумілі доменні імена.

Одним із прикладів використання ENS є заміна гаманців Ethereum адресами типу "0x73286F037993f7915481842cB9275439c25D37a5" на ім'я вигляду "myethereumwallet.eth". Це значно полегшує введення та надсилання коштів, оскільки ви можете використовувати просте та легкозапам'ятовуване ім'я замість важкодоступної адреси.

 

ENS також дозволяє людям захищати свої імена, резервуючи їх для самих себе. Ви зможете зарезервувати ім'я, якщо воно ще не використовується, та пізніше продати, орендувати або використовувати його для створення власного бренду. Таким чином, ENS створює новий ринок для доменних імен на базі блокчейну Ethereum.

Окрім того, ENS може бути використаний як інструмент для інтероперабельності різних служб Ethereum. Ви зможете посилатися на різні адреси та ресурси в одній мережі Ethereum, нехай це буде адреса гаманця, смарт-контракту чи децентралізованої програми, за допомогою простого та легкозапам'ятовуваного доменного імені.

ENS використовує власний глобальний розподілений реєстр AdressRegistry, який зберігає відповідність доменних імен та адрес Ethereum. Цей реєстр забезпечує роботу всіх доменних імен ENS та дозволяє легко шукати власників ідентифікаторів. Всі дані ENS зберігаються в блокчейні Ethereum, що гарантує безпеку та недоступність для зміни даних.

 

Узагальнюючи, Ethereum Name Service - це інноваційний інструмент на основі блокчейну Ethereum, який дозволяє користувачам призначати прості та легкозапам'ятовувані доменні імена своїм адресам Ethereum. Використання ENS полегшує введення та надсилання коштів, створює новий ринок для продажу та резервування імен та сприяє інтероперабельності різних сервісів Ethereum.