Що таке максимальна вартість, яку можна видобути (MEV)?

  • 02.11.2023 21:20
  • 3 хвилини читання
Що таке максимальна вартість, яку можна видобути (MEV)?

В останні роки криптовалютний простір пережив значний розквіт, а разом з ним зросла і зацікавленість усіх акторів – від користувачів до інвесторів та майнерів. Усі вони прагнуть отримати максимальну вигоду від блокчейнів і заробити гроші на технології. Одним з таких способів може стати видобуток максимальної вартості, яку можна видобути, тобто MEV.

Що ж таке MEV? MEV – це початкові букви англійської назви "Maximal Extractable Value", що в перекладі означає "максимальна вартість, яку можна видобути". Це поняття походить з децентралізованого фінансового сектору (DeFi) і вказує на можливість витягти максимальну вигоду з функцій, що базуються на блокчейні.

MEV можна розглядати як нову форму капіталовіддачі за рахунок користування інформацією, що раніше була недоступною. Власне, цей термін походить від методів незаконного отримання переваг в фінансовій сфері, зокрема із використанням арбітражних операцій.

MEV базується на феномені передплатних маячків (flashbots) – протоколу, який дає можливість майнерам прямо продавати свої видобуті блоки трейдерам шляхом аукціону. Таким чином, трейдери можуть купувати блоки у майнерів, пропонуючи більші комісії. Це дає інвесторам можливість отримувати безумовну вигоду з торгівлі криптовалютами і заробляти більше коштів за рахунок можливості перекупити фінансові операції.

Насправді, MEV створює рівень негативного впливу на екосистему блокчейну у наш час. З одного боку, це дає можливість трейдерам заробляти, але пов'язане з цим арбітражем може призвести до комісій за транзакції і багато інших побічних ефектів, таких як передплати маячків, що призводять до зловживань і недобросовісних практик на ринку.

Крім того, MEV може мати вплив на вартість криптовалют, змінюючи звичайну логіку торгівлі і насичуючи її фейковою активністю. Іноді MEV може призводити до спотворень і неполіпшуваних значень вартості, що впливає на довіру інвесторів до сполучемного проекту.

Отже, MEV – це нове поняття, яке може принести як позитивні, так і негативні наслідки для криптовалютного світу. Важливо знати, як управляти цим ризиком і відбирати кращих рішень, щоб забезпечити належний розвиток і стабільність децентралізованого фінансового сектору. У змінних умовах криптовалютного ринку, MEV може бути як шляхом для отримання вигоди, так і пасткою для недобросовісних дій.