Ші допоміг уникнути процедури верифікації на біткоїн-біржі.

  • 06.02.2024 15:33
  • 5 хвилин читання
Ші допоміг уникнути процедури верифікації на біткоїн-біржі.

За допомогою підроблених документів, створених за допомогою нейромережі, учасникам біржі OKX вдалося уникнути процедури ідентифікації користувача Know Your Customer (KYC) на торговельному майданчику. Про це повідомляє 404 Media.

Як виявилось, це вдалося завдяки веб-сайту OnlyFake, який має можливість створювати фальшиві документи з 26 країн, таких як США, Канада, Велика Британія, Австралія та ряд європейських держав. Вартість замовлення підроблених документів становить приблизно 15 доларів. Користувачі мають можливість замовити паспорти або водійські посвідчення.

Користувачі біржі OKX для проведення експерименту використовували створені штучною інтелектом документи, щоб успішно пройти процедуру KYC. Фальшивий документ дозволив їм успішно зареєструватися на торговельному майданчику.

Текст, створений нейромережею. Джерело: OnlyFake.

Також в соціальних мережах розповідають про здатність обманути KYC за допомогою спеціально створених зображень в таких компаніях, як Kraken, Bybit, Bitget, Huobi і PayPal.

Адміністрація веб-сайту OnlyFake хоче підкреслити, що їхній сервіс «не займається виготовленням підроблених документів», а створені документи призначені для використання у фільмах, ілюстраціях або шоу.

У компанії OKX, відгукаючись на ситуацію, повідомили, що розпочали розслідування з метою вияснення всіх деталей. Представники біржі заявили, що вони рішуче налаштовані щодо питань безпеки та готові усунути будь-які спроби обману процедури KYC.

"Ми активно боремося з шахрайством на нашій платформі й прагнемо до найвищих стандартів відповідності. Використання штучного інтелекту для здійснення шахрайської діяльності - загальногалузева проблема, що поширюється, яку OKX детально вивчає", - відзначили в OKX.

KYC - це скорочення від англійської фрази "Know Your Customer", що в перекладі означає "Знай свого клієнта". Цей термін використовується для опису процесу, який фінансові установи та компанії проводять для ідентифікації, аутентифікації та збору необхідної інформації про своїх клієнтів. Це допомагає переглянути ризики, пов'язані зі злочинністю, відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. KYC є важливим етапом взаємодії між банками, компаніями та їх клієнтами, сприяючи забезпеченню безпеки та законності у фінансових операціях.

Процедура KYC (Знай свого клієнта) є стандартною практикою перевірки особистості клієнтів і широко застосовується в фінансовій галузі, включаючи банки, інвестиційні компанії та платформи для торгівлі біткоїнами. Її мета полягає в уникненні відмивання грошей, фінансуванні тероризму та інших незаконних дій, шляхом збору, перевірки та зберігання особистих даних своїх клієнтів, таких як повне ім'я, місце проживання, дата народження, ідентифікаційні номери та документи, що підтверджують особу.

Процедура ідентифікації клієнта (KYC) може викликати протиріччя в спільноті Біткоїн, яка цінує конфіденційність, але вона відіграє ключову роль у впровадженні цифрових операцій у традиційну фінансову систему, забезпечуючи відповідність регулятивним вимогам.

Порушення безпеки на біржі

Нагадаємо, що упродовж першої половини грудня 2023 року хакери здійснили атаку на біржу OKX, яка призвела до втрати приблизно 400 000 доларів у цифрових активах. За деякими даними, зловмисники скористалися вразливістю у смарт-контракті. Викликів виникло, коли користувачі помітили несанкціоновані транзакції з адресами, пов'язаними з OKX DEX.