Скільки біткоїнів можна придбати за різні валюти світу?

  • 09.03.2024 11:30
  • 3 хвилини читання
Скільки біткоїнів можна придбати за різні валюти світу?

Колись за 10 тисяч біткоїнів можна було купити лише дві піци, але зараз ця криптовалюта перевищує вартість валют деяких країн.

Нещодавно капіталізація першої криптовалюти досягла історичного максимуму, перевищивши позначку $1,3 трлн. Якби Біткоїн був національною валютою, його обсяг грошової маси забезпечив би йому тринадцяте місце у світі серед фіатних валют.

На Cointelegraph запитали, скільки біткоїнів можна купити за всі гроші світу. Проте важливо відзначити, що при складанні цього рейтингу не було враховано того факту, що емісія біткоїна обмежена 21 мільйоном монет.

У списку валют за обсягом грошової маси китайський юань займає перше місце. За ці ж юанів можна було б купити понад 620,5 мільйонів BTC по всьому світу.

На другому місці за цим показником знаходиться долар США, який дозволяє купити понад 597,1 мільйона BTC.

Євро займає третю позицію з великим відставанням від долара. За один євро можна було б придбати 242 мільйони BTC по всьому світу.

Аналіз ситуації з участю валют інших країн показує масштаби крипторинку. Наприклад, загальна кількість ісландських крон, що перебувають у обігу, наразі складає близько 2,7 трлн. Цього числа достатньо, щоб придбати 80% наявної пропозиції Dogecoin. У той же час, якби Ісландія інвестувала всі свої крони в Біткоїн, країна могла б придбати лише 1,5% від поточного обсягу монет.

Проте при умові, що ціна Bitcoin досягне позначки $100 тис за одиницю, ймовірно, він займе сьоме або восьме місце в рейтингу, розташовуючись між індійською рупією і канадським доларом. При ціні в мільйон доларів за одиницю капіталізація Bitcoin складатиме $21 трлн.

Такий умовний сценарій зробить BTC більш цінним на ринку, ніж будь-яка інша традиційна валюта, крім юаня та долара США.

Важливо зазначити, що спроба викупити всі біткоїни малоймовірна. Активні покупки призведуть до зростання вартості цифрового активу, тому початкової суми може бути недостатньо для досягнення цілі. Тому це порівняння має лише теоретичний характер.

Раніше ми розглядали, скільки біткоінів утримують у своєму управлінні світові компанії.

Ви могли не помітити:

  • У браузері Brave тепер доступна підтримка біткоїн-адрес.
  • Роберт Кійосакі відкоригував своє прогнозує ціни Біткоїна.
  • Майнери біткоїна заробляють $75,9 мільйонів на добу: чому це погано.