Кількість біткоінів, що перебувають під управлінням глобальних компаній, перевищила рекордний рівень.
Дослідник K33 Research Ветле Лунде відзначив, що власність та управління 1 мільйоном біткоїнів (BTC) знаходиться під контролем біткоїн-ETF і ЕТП по всьому світу. Він підкреслив, що цей показник становить 5,13% від загальної обігової пропозиції криптовалюти BTC.
З початку 2024 року чистий приплив коштів для інвестиційних інструментів склав 161,7 тисяч Bitcoin. Експерти пов'язують це з широким впровадженням ETF у США. Спотові фонди мають величезну популярність, щодня залучаючи великі кошти протягом останніх двох місяців.
У США 5 березня 2024 року сталося надзвичайне зростання припливу коштів у спотовий біткоїн-ETF. Особливу увагу привернули фонди BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) і Fidelity FBTC, які разом зібрали понад $900 млн.
Цікаво, що IBIT від BlackRock зазначив про вражаючий приплив у розмірі $788,3 млн, тоді як FBTC компанії Fidelity зафіксував приплив коштів у розмірі $125,6 млн. Ці показники підкреслюють зростання впевненості інституціональних інвесторів у тому, що Біткоїн є життєздатним класом активів.
Проте фонд Bitcoin Trust (GBTC) від компанії Grayscale продовжував втрачати капітал. На 5 березня було зафіксовано втрату у розмірі $332,5 млн. Однак загальний настрій щодо біткоїн-фондів залишався "бичачим", завдяки позитивній динаміці ринку та зростанню інституційної участі.
Все це відбувається на фоні того, що централізовані біржі втрачають баланси біткоїнів на своїх рахунках. Наприклад, Coinbase займає 3-тє місце у світі серед усіх централізованих криптовалютних торговельних платформ (CEX) за загальною сумою BTC, що знаходяться на гаманцях біржі. При цьому аналітики відзначили тривожну тенденцію - за 4 роки з біржі виведено понад 600 тисяч монет.
Рух на ринку та нестабільність Біткоїна
Різке збільшення коштів у біткоїн-ETF співпало зі зростанням курсу Біткоїна до нового історичного максимуму понад $69 000. Фахівці ринку пов’язують цей розгін з позитивною динамікою в галузі біткоїн-ETF, очікуванням майбутнього халвінгу та зростаючим світовим попитом на криптовалютні активи.
Проте ейфорія тривала недовго: після досягнення піку 5 березня криптовалюта впала до рівня $59 000. Зараз Біткоїн активно відновлюється.
Несподіване падіння курсу Біткоїна було частково спричинене досягненням критичного рівня індикатором MVRV, який відображає співвідношення між ринковою та реалізованою вартістю криптовалюти. Більш детально про це ми вже писали раніше.
Ви могли пропустити:
- Як гальванічне поділі на вартість Біткоїна та як ШІ розвиватиметься - Михайло Пацан.
- Великий переказ Ethereum був здійснений Віталіком Бутеріном.
- Біткоїн досяг історичного піку в обміні на євро та фунт стерлінгів.