Скільки криптовалют існує у світі та як вони створюються?

  • 05.05.2024 07:16
  • 7 хвилин читання
Скільки криптовалют існує у світі та як вони створюються?

Відомо, що криптовалюта - це цифровий засіб обміну, який є децентралізованим і не випускається урядом або банком.

Багато людей, можливо, вже знайомі з Біткоїном, і ви також чули про Ethereum. Проте це всього лише дві з понад 5 000 криптовалют, які борються за те, щоб стати новим проривом.

З великою кількістю криптовалют можна запитати, звідки вони всі походять.

Відсутність банків і уряду означає, що не відбувається друку та карбування монет, але це навіть не є необхідністю. Криптовалюту можна використовувати як звичайні гроші, але вона створюється в результаті зовсім іншого процесу.

Кожна криптовалюта - це програмне забезпечення.

Багато криптовалют, таких як Біткоїн та Ефіріум, добуваються. Інші - ні.

Незалежно від походження, всі криптовалюти – це програмне забезпечення, яке створюється за допомогою коду. Цей код визначає всі функції, пов'язані з криптовалютою, від зберігання даних і запису транзакцій до розподілу нагороди за майнінг та максимальної кількості токенів, що випускаються.

Практично завжди код є відкритим для загального доступу, а програмне забезпечення, яке використовується для створення цієї криптовалюти, є децентралізованим, так само, як і сама криптовалюта.

Цікавий матеріал про те, як застосовувати ковзні середні в криптотрейдингу.

Це програмне забезпечення, яке доступне для загального користування, розташоване на різних комп'ютерах по всьому світу, а не на центральному сервері.

Алгоритми, криптографія та блокчейн є основою цього всього.

Коли криптовалюта використовується як засіб платежу, дані про транзакції зберігаються в спеціальній захищеній базі даних, відомій як блокчейн, яка функціонує як реєстр всіх зашифрованих транзакцій. Можна уявити це як чекову книжку для криптовалюти.

Після додавання до блокчейну запису у базі даних не можна змінити без виконання певних умов. Кожен учасник може бачити публічний запис всіх транзакцій.

Отже, за допомогою технології блокчейн криптовалюта може досягти трьох основних визначальних характеристик:

  • прозорість - якість стану чи явища, що дозволяє просвітлити, проникнути, побачити об'єкт або ситуацію в їх справжньому вигляді.
  • Різнопрофільний характер цієї компанії дає її конкурентне перевагу на ринку.
  • Постійність.

Частина програмного коду, яку користувачі називають «токенами» або «монетами», представлена просто рядком чисел, який зберігається в блокчейні. Криптовалюти створюються за допомогою алгоритмів, які ґрунтуються на криптографії – і саме тому їх і називають «криптовалютою».

Більшість криптовалют добувається.

У більшості випадків алгоритми розроблені для видачі токенів комп'ютерам, які проводять майнінг та додають транзакції до блокчейну. Майнери використовують спеціальне обладнання та децентралізоване програмне забезпечення для криптовалют з метою додавання транзакцій до блокчейну.

У майнерів, що забезпечують критично важливе обслуговування блокчейну, є можливість отримувати оплату у вигляді нових криптовалютних токенів. Це є найпоширеніший спосіб створення більшості криптовалютних монет або токенів.

Деякі криптовалюти не мають майнінгу.

Деякі криптовалюти ніколи не були задумані для заміни фіатної валюти, такої як долар. Іншими словами, вони не призначені для використання як грошей. Такі криптовалюти, які не можуть бути майнені, зазвичай створюються для того, щоб винагородити перших інвесторів у запуску нової криптовалюти, що відома як ICO (первинна монетна пропозиція).

У інших випадках нову криптовалюту може бути створено шляхом відхилення в блокчейні, яке називається хардфорком. Хардфорк відбувається, коли протоколи блокчейну змінюються настільки суттєво, що утворюється нова, унікальна гілка, несумісна зі старим ланцюжком. Наприклад, Bitcoin Cash був створений через хардфорк на оригінальному блокчейні Bitcoin.

Також ознайомтесь: Які фактори дійсно впливають на ціну криптовалюти.

Доказ роботи і доказ частки - це важливі аспекти будь-якого процесу.

Перевірка є основою криптовалют. На відміну від фіатної валюти, цінність криптовалюти не ґрунтується на довірі, а заснована на одному з двох методів перевірки: доказ роботи і доказ частки.

Більшість операцій перевіряються шляхом підтвердження роботи. Алгоритми створюють складні математичні завдання, які майнери намагаються вирішити за допомогою спеціального обладнання. Розв’язуючи головоломку, майнер перевіряє групу операцій, яка називається блоком, який потім додається до більшого реєстру блокчейну. Майнер, який робить це першим, отримує винагороду у вигляді криптовалюти.

Система доказу частки була розроблена для зменшення кількості ресурсів, що необхідні для перевірки транзакцій. Цей метод вимагає від користувача довести своє право перевіряти транзакції та конкурувати за винагороду. Користувачі повинні «поставити на кон» свою криптовалюту, замикши її в загальному сховищі, щоб мати змогу перевіряти транзакції. Чим більше вони витрачають, тим більше транзакцій вони можуть перевірити і тим більше криптовалюти можуть заробити.

Ознайомтесь із іншими популярними матеріалами.

7 правил, які потрібно дотримуватися кожному криптовалютному інвестору.

Переваги та недоліки від придбання недавно запущених криптовалют.

Що означає Біла Книга криптовалют та як її досліджувати?

Згідно з інформацією від GOBankingRates.