Понад половина криптовалют, які були зареєстровані на платформі CoinGecko протягом останнього десятиліття, вже припинили своє існування.
Так, з 2014 року на платформі CoinGecko з'явилось понад 24 тисячі токенів. За розрахунками аналітиків, 14 039 з них припинили своє існування, що становить понад 50% загальної кількості.
Більшість «померлих» криптовалют були створені під час сприятливого ринку 2020-2021 років. Кількість таких монет становить 7530, що становить 53,6% від загальної кількості, що опинилися на «криптоцвинтарі». Всього агрегатор зафіксував понад 11 тисяч активів, з яких майже 70% вже припинили своє існування.
Для порівняння: зблизька до 70% відсотка проєктів, що були запущені під час активного зростання 2017-2018 років, відтоді закрилися. Незважаючи на це, протягом того ж періоду на CoinGecko з'явилося близько 3000 криптовалют.
"Велику кількість мертвих монет у період 2020–2021 років можна пояснити тим, що токени легко створювалися і мемкоїни ставали все більш популярними. Однак багато проєктів мемкоїнів запускалися без реального продукту, і більшість з них закривалася незабаром", — повідомили представники CoinGecko.
Також уважно ознайомтесь зі зростанням вартості криптовалют наприкінці 2023 року - дослідження Binance.
Найгірші та найкращі роки
У 2015 році кількість закриттів криптопроєктів була найменшою - всього 27. Навіть при незначному зростанні в цей рік, цей показник закріплює за 2015 рік звання найкращого.
Але найменш вдалим для криптовалюти став 2021 рік. Тоді відбувся "вимкнення" 70% токенів, а саме 5724. Незабаром після цього настає 2022 рік, коли зазнали невдачі 3520 криптопроєктів (60% від загальної кількості).
Щодо 2023 року, ситуація відчутно поліпшилась. Загалом, з тих криптовалют, що були запущені в той час, зуміли вижити лише 289 з 4 000, що становить всього 10%.
Цікаве питання: чи є можливість, що Біткоїн замінить долар? Так вважає МВФ.
Під якими умовами криптовалюту вважали "мертвою"?
CoinGecko повідомив, що протягом останніх 10 років токени були деактивовані та видалені з платформи з наступними причинами:
- Протягом останніх 30 днів криптовалюти не проявляли жодної активності в сфері торгівлі.
- Проекти викриваються як обман або шахрайство через новини або прямі звіти CoinGecko з перевірених джерел.
- Коли команда проекту розпускається, проводить ребрендинг, закриває проект або зазнає капітального ремонту токенів, коли старі токени стають досить неліквідними або мертвими, згідно зі стандартами CoinGecko.
Нагадаємо, що Міністерство фінансів США та Податкове управління оголосили про затримку введення нових правил, які передбачають, що компанії повинні повідомляти про операції з цифровими активами на суму понад $10 000.
Познайомтесь з іншими улюбленими статтями/матеріалами:
Ripple відміняє початкову публічну пропозицію акцій (IPO) у США: як далі буде розвиватися ситуація.
Чому вартість Біткоїна затрималася в межах $43 000?
Tether було визнано ООН одним з найпоширеніших засобів для відмивання грошей.