Скільки разів Біткоїн вже проголошували провалом?

  • 26.03.2024 17:45
  • 4 хвилини читання
Скільки разів Біткоїн вже проголошували провалом?

Протягом історії Біткоїн був вважаний невдачею та оголошувався мертвим критиками та скептиками. Варто відзначити, що ціна BTC зросла на $21 тис. з моменту останньої подібної заяви в цьому році.

Від традиційних фінансових інвесторів до власників бізнесу, державних установ та інших впливових осіб, Біткоїн «вмер» 476 разів з 2010 року. Ці дані отримані з "некрологів" 99Bitcoins, повідомляє Finbold.

У 2024 році провідну криптовалюту оголосили мертвою через статтю у блозі Європейського центрального банку (ЄЦБ), де йшлося про те, що "Біткоїн провалився". На той час ціна BTC становила $51 304.

Загалом, 2023 рік був періодом, коли було оголошено вісім "смертей" Біткоїна, останню з яких відзначили 27 грудня. Тоді видання Forbes повідомило, що BlackRock "повністю знищить Біткоїн".

Слід зазначити, що компанія BlackRock Inc (NYSE: BLK) постійно вкладає кошти в провідну криптовалютну екосистему. В даний час цей фінансовий великан має найбільший на ринку спотовий біткоїн-ETF і є основним акціонером усіх компаній з майнінгу в США.

Важливо відзначити, що 99Bitcoins описує "втрати" та "некрологи" біткоїнів наступним способом:

  • саме вміст (не лише заголовок) має однозначно доводити, що Біткоїн є або буде безцінним, непотрібним (ніяких "можливо" або "міг би");
  • Контент створено особою з великою кількістю підписників або сайтом з високим трафіком.

Цікаво, що Роберт Кійосакі висловив думку, що Біткоїн може бути схемою Понци.

Критика Біткоїна та його проблеми

Незважаючи на гіперболічний характер заяв про «смерть Біткоїна», багато «некрологів» містять вдумливу і обґрунтовану критику. На жаль, замість того, щоб розглянути фундаментальні тези, що стоять за їх появою, провідні прихильники криптовалюти створюють меми і нерідко ображають критиків. Це культурний спадок від руху під назвою «токсичний максималізм».

Наприклад, це правда, що зусилля BlackRock у світі криптовалют пов’язані з ризиками більшої централізації. Крім того, сама мережа з часом демонструє ознаки тенденції до централізації, яку іноді не помічають так званих "Біткоїн-максималісти".

Крім цього, заява ЄЦБ у 2024 році вказує на провал біткоїна як валюти або платіжного засобу, що вже визнають його найгарячіші прихильники, такі як Майкл Сейлор. 11 березня колишній генеральний директор компанії MicroStrategy (NASDAQ: MSTR) у інтерв'ю для CNBC висловив думку: "[Біткоїн] не повинен бути валютою".

Отже, інвесторам варто мати відкрите ставлення до глибокого вивчення та розуміння Біткоїна або інших активів, у які вони вкладають свої кошти. Біткоїн можливо не «загине», проте у нього є слабкі місця і потенційні можливості для вдосконалення.

Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:

Ціна Біткоїна перевищила рекордну відмітку у $70 000. Що стимулює зростання ціни криптовалюти?

Дослідження вказує на те, які компанії у світі мають найбільшу кількість біткоїнів.

Роберт Кійосакі розповів, які кроки планує вжити в разі зниження вартості Біткоїна.