SMOK Ventures залучила $25 млн, щоб інвестувати українські стартапи.

  • 31.01.2024 09:15
  • 4 хвилини читання
SMOK Ventures залучила $25 млн, щоб інвестувати українські стартапи.

Венчурна інвестиційна компанія SMOK Ventures успішно привернула кошти для свого другого фонду на загальну суму 25 мільйонів доларів. Компанія планує використати ці інвестиції для підтримки 25-35 стартапів з Центральної та Східної Європи.

Цей венчурний фонд, який належить польсько-американським інвесторам, здійснив своє перше закриття у листопаді 2022 року, залучивши понад 60 приватних обмежених партнерів, головним чином підприємців із Центральної та Східної Європи. Серед партнерів фонду виявилися засновники трьох компаній, які досягли статусу "єдинорогів", колишній керівник регіонального відділення Google та попередні співробітники Data Dog та Sumologic.

23 січня 2024 року відбулося друге закриття фонду, в якому взяла участь польська інституція розвитку PFR Ventures як головний партнер SMOK Ventures.

Варто також зазначити, що згідно з поглядом Білла Гейтса, найкращими стартапами є.

ЗІ свого другого фонду SMOK Ventures вже здійснив інвестиції у 12 стартапів з таких країн, як Польща, Україна, Чехія, Хорватія, Болгарія, Латвія, Сербія, Боснія і Герцеговина. Ці інвестиції відкривають нові можливості для розвитку інноваційних проектів у регіоні.

Венчурний фонд SMOK Ventures активно інвестує у засновників з Центральної та Східної Європи, які можуть знаходитися у будь-якій частині світу. Основна сфера інтересів SMOK Ventures охоплює стартапи, що працюють у сфері програмного забезпечення, гейм-розробки та штучного інтелекту. Фонд надає особливу увагу командам, які спрямовані на американський ринок. SMOK Ventures інвестує на етапах Pre-seed та Seed, надаючи фінансування у розмірі від 100 000 до 1 мільйона доларів.

Можливо вас зацікавить наступне: Фінтех-стартап Bilt успішно залучив інвестиції у розмірі 200 мільйонів доларів. Суму вкладення планують спрямувати у певні напрямки.

Нещодавно, у лютому 2023 року, наш фонд здійснив інвестицію українському стартапу Finmap у розмірі 1 мільйона євро. Дана компанія спеціалізується на розробці фінансового сервісу, який допомагає малому та середньому бізнесу вести облік грошових коштів.

SMOK Ventures - це частина глобальної мережі фондів, які опікується Полом Брагіелем. Загальний обсяг управління фондом перевищує 400 мільйонів доларів, з особливим наголосом на ринках, які знаходяться у стадії розвитку. У складі команди SMOK Ventures також працюють колишній СЕО ReaktorX Діана Козярська та технологічний підприємець Борис Мусієлак. В Україні Олександр Яценко очолює представництво цього фонду.

Раніше ми повідомляли, що український стартап Dataisland отримав $500 000 інвестицій від компаній Milleyson Holdings Ltd з Кіпру та Apercon Consulting Group з України.

Компанія Dataisland створює ІТ-асистента, який інтегрується з CRM-системами і базами даних організацій. Цей інструмент дозволяє аналізувати статистичні дані і генерувати звіти для співробітників на їхній основі.

Ознайомтесь з іншими значущими матеріалами:

Які українські стартапи візьмуть участь у подорожі до університету Стенфорд?

Україною розпочала свою роботу ініціатива Nova Tech Spring 2024, спрямована на підтримку стартапів: як подати заявку.

Український фонд стартапів покликаний надати підприємствам нові можливості. Він пропонує докладний перелік

За даними інформації, наданої виданням Forbes.