Спад інвестування в спотові біткоїн-ETF в Україні стався вперше: причина.

  • 26.01.2024 09:16
  • 4 хвилини читання
Спад інвестування в спотові біткоїн-ETF в Україні стався вперше: причина.

Перше появи заміченої витрати коштів з фондів спотових біткоїн-етф на американській біржі. Розповідаємо, що пов'язано з цим.

Як повідомляє аналітик Bloomberg Intelligence Джеймс Сейффарт у соцмережі X (раніше Twitter), на торгах 24 січня 10 спотових ETF втратили чистий приплив в сумі 158 млн доларів.

Грошові потоки змінюються кожен день. Проте, дані, зібрані з фондів, свідчать про те, що загальна кількість криптовалюти, яку зберігають усі спотові ETF (включаючи GBTC), складає 642 458. Тиждень тому цей показник становив 660 540, що означає зниження на понад 18 000 токенів.

За цей тиждень було виявлено фактичний витік коштів лише у Grayscale (GBTC) - кількість біткоїн-ETF у їхньому тресті зменшилася на 11,2% - з 592 098 до 523 516.

Також варто враховувати, що BlackRock не має наміру випускати XRP ETF на ринок, і це має свої причини.

Серед інших дев'яти фондів IBIT від BlackRock та FBTC від Fidelity займають передові позиції. Кожен з них станом на 24 січня має понад 40 000 BTC, що є зростанням порівняно з 20 000-25 000 на попередньому тижні. Крім того, обидва фонди наближаються до управління активами на рівні $2 млрд.

Незважаючи на значний приплив коштів в початковому етапі діяльності, обидва фонди за останні дні зазнали замедлення. BlackRock додав лише 1663 токени 24 січня, що є найменшим щоденним збільшенням з моменту початку роботи.

Можливо вас зацікавить: Біткоїн перевершив срібло та став другим за розміром товарним ETF в США.

Отже, кошти, що надходять до IBIT і FBTC, не здатні забезпечити догон перекладення з GBTC. Це призводить до загального зниження на ринку.

Незважаючи на зменшення темпів надходження коштів, чистий приплив до 10 спотових ETF залишається вагомим, повідомляє колега Сейффарта з Bloomberg Ерік Бальчунас в X.

Загальний потік доларів склав 824 мільйони доларів з моменту лансування. Це становить близько 17 000-20 000 токенів, що були додані.

Нагадаємо, що спотові біткоїн-ETF почали торгуватися у четвер, 11 січня 2024 року. Шляхом позитивного рішення SEC, заявки на запуск 11 подібних продуктів від BlackRock, Bitwise, Grayscale, Hashdex, Valkyrie, BZX, Invesco, VanEck, WisdomTree, Fidelity і Franklin були схвалені для розгляду.

Ми повідомляли, що загальний обсяг торгів новими Біткоїн-спотовими ЕТФ перевищив 4,5 мільярда доларів першого дня. Аналітик Bloomberg Intelligence Ерік Балчунас зазначив, що з початку торгів було укладено 700 000 угод на 11 спотових ЕТФ. Він підкреслив, що це вдвічі більше, ніж у $QQQQ.

Познайомтесь з іншими популярними статтями/матеріалами.

Дональд Трамп вперше випустив колекцію NFT на мережі Біткоїна.

Як трейдер за кілька днів став мільйонером завдяки Ілону Маску?

Хто зібрав найбільшу суму грошей на торгах спотовими біткоїн-ETF — CoinDesk.

На підставі інформації, отриманої від brokker.news, починається процес рерайту українською мовою.